16 Ocak 2021

Ziynet Sali Çorlu’daydı!

Ziynet Sali Çorlu'daydı

Ziynet Sali Çorlu’daydı! Çorlu Belediyesi tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle Cumhuriyet Korteji ve Ziynet Sali konseri düzenlendi. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Parkı’nda son bulan kortej yürüyüşüne 10 binlerce kişi katılırken; kortejin ardından Ziynet Sali sahne aldı.

Ziynet Sali Çorlu’daydı! Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıldönümü nedeniyle Çorlu Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı korteji, Çorlu halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti. Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci, Ahmet Sarıkurt ve Kemaleddin Avcı, CHP Çorlu İlçe Başkanı İsmail Akar, belediye meclis üyeleri, mülki amirler, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katıldığı kortej, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Cumhuriyet Parkı’nda sona erdi.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği, evlerinden ve işyerlerinden Türk bayrakları ile desteklediği Cumhuriyet Korteji 10 binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıldönümünde Cumhuriyet kortejine katılan herkese teşekkür ederken, korteje katılan herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı.
Kortejin ardından Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Parkı’nda Ziynet Sali sahne aldı. 10 binlerce kişinin katıldığı konserde halkımız Cumhuriyetimizin 94. yılını coşkuyla kutladı.

“En Büyük Bayramımız”
Konser alanında halka seslenen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, tüm dünyanın ülkemizi hasta adam olarak nitelendirdiği, bitmiş bir ülke olarak gördüğü ortamda halkıyla topyekün Kurtuluş Savaşı vermiş ve bundan tam 94 yıl önce cumhuriyetimizi kurarak bizlere hediye ve emanet etmiştir. Çanakkale Savaşları’ndan başlayarak yurdumuzun dört bir yanından gelen ve canları pahasına bu ülkenin bağımsızlığını ve cumhuriyetimizin kurulmasını sağlayan ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, aziz şehit ve kahraman gazilerimizi saygıyla anıyorum. Bugün en büyük bayramımız.” dedi. Konuşmasının devamında Cumhuriyet Bayramı’nda Çorlu’da yavru vatan Kıbrıs’ın yetiştirdiği büyük değerlerden biri olan Ziynet Sali gibi bir sanatçıyı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan Çorlu halkı adına sanatçıya çiçek takdim etti. Başkan Baysan daha sonra Ziynet Sali ile birlikte 10. yıl marşını seslendirdi.
Yaklaşık 2 saat boyunca süren konser, havai fişek gösterisi eşliğinde Ziynet Sali’nin seslendirdiği İzmir Marşı ile sona erdi.

Bir cevap yazın