28 Haziran 2021

Yön Tabelaları Yenileniyor!

yon-tabelalari-yenileniyor

yon-tabelalari-yenileniyor

Yön Tabelaları Yenileniyor! Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi tarafından, şehir merkezindeki yönlendirme tabelaları ile ilgili çalışma başlatıldı. Kentin turizm potansiyelinin öne çıkarılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında mevcut 337 adet yön tabelası yenilenecek, ayrıca 42 ayrı noktaya da 340 adet yeni yönlendirme tabelası konulacak.

Edirne Valisi Ekrem Canalp ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın görüşmesi neticesinde kentteki yönlendirme tabelalarının bakımı ve yenilenmesi ile ilgili çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Edirne şehir girişinden Kapıkule’ye kadar olan alandaki tüm tabelalar ile ilgili etüt çalışması yapılarak mevcut durum tespit edildi.

Edirne Belediyesi bu kapsamda mevcut 337 yönlendirme tabelasının yenilenmesi için çalışma başlattı. Edirne Valiliği de yönlendirme tabelası olmayan yerler konusunda 340 adet yeni tabela hazırlattı.

20 gün sürecek

Şehir genelindeki başta tarihi ve kültürel mekânlar olmak üzere belirlenen yerlere tabelaların montajına önceki gün başlandı. Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen montaj çalışması yaklaşık 20 gün sürecek. Bu kapsamda mevcut 337 adet yön tabelası yenilenecek, ayrıca Edirne Valiliği tarafından yaptırılan ve tabela olmayan 42 noktaya da toplam 340 adet yeni yön tabelası takılacak.

Bir cevap yazın