4 Temmuz 2021

YENİ MÜFTÜMÜZ GÖREVİNE BAŞLADI

15 Ağustos 2008 tarihinde başladığı Antalya’nın Konyaaltı İlçe Müftülüğü’nde 7 yıl görev  yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta Lüleburgaz’a atanan Müftü İbrahim UYSAL görevine başladı.

Müftü Uysal yaptığı konuşmada;

1989 yılında başladığım memuriyet hayatımda, müezzinlik, vaizlik ve İlçe Müftülüklerinde görev yaptım. Son olarak Antalya’nın Konyaaltı İlçesi’nde Müftülük görevini yürütüyordum. Geçtiğimiz Pazartesi itibari ile Lüleburgaz Müfütüsü olarak görevime başladım. Lüleburgaz’da insanlar tarafından çok sıcak karşılandım

diyen Müftü Hüseyin Uysal, Lüleburgaz’da da en iyi şekilde görevini gerçekleştireceğini belirtti.

 

YENİ BİNAMIZA 3 YIL İÇİNDE TAŞINIYORUZ

Lüleburgaz Kocasinan Mahallesi, Edirne Caddesi üzerinde geçtiğimiz yıl başlayan inşaat temelinden çıkan tarihi eserler sebebiyle durdurulmuştu. Konuyla ilgili bilgi veren müftü Uysal Lüleburgaz İlçe Müftülük Binası’nın inşaatına kaldığı yerden devam edileceğini, şehrin tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkmak adına gerekli incelemelerin başlatıldığını ve bugün gelinen nokta itibariyle  inşaatı 3 yıl içerisinde tamamlayıp hizmete açmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Eski Müftü Alaaddin Özkanalaaddin-ozkan

Eski Lüleburgaz İlçe Müftüsü Alaattin Özkan, 18 Mayıs 2015 tarihinde Lüleburgaz Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda düzenlenen bir veda töreni ile emekliye ayrılmıştı.

Özkan o törende yaptığı konuşmada “Bu bir bayrak yarışı ve yıllardır yaptığım hizmetleri tamamlayıp emekli oluyorum. İnşallah benden sonra gelecek arkadaşlarımız bayrağı alıp daha iyi yerlere taşırlar. Hepiniz haklarınızı helal edin” diyerek iyi dileklerini iletmişti.

Duygusal anların yaşandığı o vedalaşma esnasında emekliye ayrılan Özkan’a verdiği hizmetlerin anısına Müftülük olarak ve Sokullu Vakfı adına birer plaket verildi. Aldığı plaketlerle gözleri dolan Özkan Lüleburgaz’ı ve güzel insanlarını hiçbir zaman unutmayacağını söyledi. Özkan “İnsanlar dört dörtlük değildir. Hepimizin yanlışları olabilir ama her zaman bardağın dolu tarafını görmeye çalışın, birlik ve beraberlik içinde olmaya gayret gösterin” dedi.

 

huseyin-uysalYeni Müftü İbrahim UYSAL Kimdir?

1966    yılında Korkutelin’de doğdu. İlk ve orta tahsilinden sonra 1989 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.1992 yılında da Temel İslam Bilimleri Ana Bilim dalında yüksek Lisansımı tamamladı. Halen S.D.Ü İlahiyat Fakültesinde Felsefe ve Din bilimleri dalında doktora öğrenimine devam etmektedir.

1989 yılında başladığı memuriyet hayatında Müezzinlik, Vaizlik ve İlçe Müftülükleri görevlerinde bulundu. En son 15 Ağustos 2008 tarihinde başladığı Konyaaltı İlçe Müftülüğü görevinin ardından Lüleburgaz İlçe Müftüsü olarak atandı. Evli ve dört çocuk babası olan Müftümüze yeni görevinde başarılar dileriz.

 

 

Bir cevap yazın