4 Temmuz 2021

YENİ KONGRE MEYDANI GELİYOR

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2015 Ocak ayı olağan toplantısında Lüleburgaz’ın simgesi olan Kongre Meydanı ve onun altında bulunan otoparkın yıkılarak yeninden düzenlenmesi konusu gündeme getirilmişti.

Ocak ayında yapılan toplantıda, Lüleburgaz’ın giderek artan nüfusu, belirlenen ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına 1999 yılında hizmete alınan Kongre Meydanı’nın 230 araçlık otoparkın, kentin otopark ihtiyacına cevap verememesi, yapısal anlamda da işlevselliğini kaybettiği gerekçesi ile Lüleburgaz Kongre Meydanı’na işlevsellik kazandırmak, otopark ihtiyacını karşılamak adına yıkılarak yeniden inşa edilmesi ihtiyaç duyulduğu bu nedenle Özerler Mahallesi, Kongre Meydanı’nda bulunan otoparkın,  yap, işlet ve devret modeli kapsamında yeniden yapılması hususunda çalışmalar başlatılması kararı verilmişti.

O KARAR UYGULAMAYA KONULDU

Lüleburgaz Belediyesi’nin 2015 Ocak ayı olağan toplantısında aldığı kararın etüt çalışmalarına geçtiğimiz hafta sonu resmen başlandı. Kongre Meydanının çeşitli bölgelerinde yapılan sondajlarla zemin etüdü çalışmaları hafta sonu boyunca devam etti. Projenin uygulamaya konulup konulmayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

Bir cevap yazın