7 Haziran 2021

Yayla Sahili Kurtarılacak Mı?

Yayla Sahili

Yayla Sahili Kurtarılacak Mı? Bircan: Yayla sahilini kurtarmak için yola çıktık. Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan Yayla sahilinde incelemelerde bulunarak, hatalı dalgakıranın yarattığı tahribatı yerinde inceledi.

Yayla Sahili Kurtarılacak Mı? CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Yayla sahilindeki dalgakıranın hatalı yapıldığı için sahilin kullanılamaz olduğunu daha önce açıklamış ve sorunun çözülmesi için girişimlere başlayacağını söylemişti. Bircan, “Yayla sahilini kurtarmak için yola çıktık” diyerek sorunları yöre halkı ile görüştü.

“Limanın İçine Kum Doluyor”

Bircan Yayla’daki sorunları yöre halkı ile görüştü. Yayla’da dalgakıranın yanlış yapılması nedeniyle limanın kum dolduğuna dikkat çeken Erdin Bircan, “Dalgakıran yanlış yapıldığı için limanın içine kum doluyor, limanın su derinliği 1 metreye inmiş durumda. Bu yüzden balıkçı tekneleri limanı kullanamıyor. Bu sorunun acilen çözülmesi gerekiyor” diye konuştu. Bircan limana kum dolması teknelerin mağduriyetinin büyük olduğunu ifade ederek, “Dalgakıran hatası yüzünden tarihi eserler de yok olma noktasına geldi” dedi. Lodos olduğu günlerde dalgaların tarihi kalıntıları ciddi zarar verdiğini ifade eden Bircan, sorunun bir an önce çözülmesi için gerekli girişimlerde bulunacağını belirtti. Bir an önce dalgakıranın limanı kum doldurmayacak şekilde düzenlenmesi veya yeniden yapılması gerektiğinin altını çizen Bircan, “Bu limanın yeniden kullanılmaya başlanması gerekiyor, bunun için ne gerekiyorsa ivedilikle yapılmalı. Tarihi eserlerin de yok olması önlenmeli” diye konuştu.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın