4 Temmuz 2021

VİZYON’DA SON EKLENENLER

İST UNUTMA BENİ

Othello oyunun seçmeleri için İstanbul’a gelen Boşnak oyuncu Alma, bir yandan kıskanç sevgilisinin telefonlarıyla  uğraşırken diğer yandan oyuna hazırlanmak için otelde okuma provası yapmaya çalışmaktadır. Alma otel görevlisi  Ayça’yı onunla prova yapmaya ikna eder. Ancak Ayça’nın olaylara gerçekçi yaklaşımı provayı beklenmedik bir yöne  doğru sürükler.

Filmin yönetmenliğini Hany Abu-Assad, Aida Begic, Stefan Arsenijevic, Eric Nazarian, Omar Shargawi, Stergios  Niziris yaparken oyuncu kadrosunda Hümeyra Akbay , Ahmet Rıfat Şungar , Serra Yılmaz , Settar Tanrıöğen ,  Görkem Yeltan gibi isimler var.

Gösterim Tarihi : 07.11.2014  Türler : Tarih Yönetmen : Hany Abu-Assad, Aida Begic, Stefan Arsenijevic,

 

GECE GECE

´Gece´ filmi Diyarbakır dan İzmir e göç etmek zorunda kalmış bir ailenin yaşadıkları ve parçalanma öyküsünü  anlatıyor.

Filmin yönetmenliğini Erden Kıral yaparken oyuncu kadrosunda Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Vildan Atasever’e  Teoman Kumbaracıbaşı, Hakan Karahan, Nur Sürer, Hakan Yufkacıgil, Ayça Damgacı, İlyas Salman eşlik ediyor.

Gösterim Tarihi : 14.11.2014
Türler : Dram
Yönetmen : Erden Kıral

 

UZUN UZUN YOL

Gülten’in kamyon şoförü Fariz ile ilişkisini öğrenen ailesi, ailelerinin ismine zarar gelmemesi için iki gencin  görüşmelerini yasaklar. Ayrı kalmak istemeyen iki aşık, Gülten’in ailesini karşılarına alma pahasına başka bir  kasabaya kaçarlar. Aşklarıyla ayakta kalmayı başaran sevgililer, Gülten’in bir erkek çocuk doğurmasının ardından,  yeni bir hayata adım atarlar.

Filmin yönetmenliğini Nihat Seven yaparken oyuncu kadrosunda Nil Günal Çakıroğlu , Bora Cengiz , Mehtap Anıl ,  Hakan Yufkacıgil , Murat Muslu gibi isimler yer alıyor.

Gösterim Tarihi : 05.12.2014
Türler : Dram  Yönetmen : Nihat Seven

Bir cevap yazın