4 Temmuz 2021

VİZE’DE SINIR ÖTESİ YANSIMALAR

Vize Belediyesi ile Bulgaristan’ın Sredets Belediyesi’nin birlikte gerçekleştirdiği  ‘CROSS-BORDER CULTURAL CENTER FOR CHILDREN’ isimli proje kapsamında Sınır ötesi Yansımalar isimli resim yarışması düzenlendi.

Sınır ötesi Yansımalar isimli resim yarışması ile ilgili olarak Belediye’den yapılan açıklamada: “Bulgaristan-Türkiye Sınır ötesi işbirliği çerçevesinde Belediyemiz ve Bulgaristan’ın Sredets Belediyesi ortaklığında yürütülen 2007CB16IPO008-2011-2-101 numaralı ve ‘’CROSS-BORDER CULTURAL CENTER FOR CHILDREN’’ isimli proje kapsamında 21.11.2014 Cuma günü Namık Kemal Ortaokulu Gösteri Salonu’nda Sınır Ötesi Yansımalar isimli resim yarışması düzenlendi. Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Soner ZEYBEK, Belediye Başkanımız Sayın Sedat BALKI, İlçe Emniyet Müdürü Erkan SAMARAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram DANACI, Kardeş Şehrimiz Sredets Belediyesi çalışanları, okul müdürleri ve öğretmenleri ile öğrenciler katıldı. İlk olarak resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Birinci Kategorisinde; Sudenaz SARGIN,Begüm AKSOY,Nafiz Arda ÇIRAK,Simay Nisa SOY; İkinci Kategorisinde; Elifnur ŞEN, Ege AYDIN,Doğukan BİLGİN, Özgün İlke; Üçüncü Kategorisinde; Emrah BAKAR, Damla ÖZDİLEK, Şevval Sare DEMİRTAŞ, Petek TAŞKAN. Ödül töreninin ardından Keman Dinletisi ve Zeybek Gösterisi gerçekleştirilerek etkinlikte emeği geçen öğretmenlere çiçek takdim edildi” denildi.

Gösterilerin ardından Teknoloji ve Tasarım Dersi’nde öğrencilerin gerçekleştirmiş olduğu El Sanatları Ürünleri Sergisi ziyaret edildikten sonra etkinlik tamamlandı.

Bir cevap yazın