28 Ocak 2021

Vize’de Hz. Ömer Camii Açıldı!

Hz. Ömer Camii

Vize’de Hz. Ömer Camii Açıldı! Vali Orhan ÇİFTÇİ, Vize’de Hz. Ömer Camii’nin Açılışını Gerçekleştirdi. Kırklareli Valisi Orhan ÇİFTÇİ, 22 Eylül 2017 Cuma günü, Vize ilçesinde yapımı biten Hz. Ömer Camii’nin açılış törenine katıldı.

Vize’de Hz. Ömer Camii Açıldı! 2015 yılında temeli atılan ve iki yıl gibi kısa bir sürede bitirilen Hz. Ömer Camii’nin açılış töreninde yapılan açılış konuşmalarında Kırklareli Valisi Orhan ÇİFTÇİ; “Caminin inşaatını üstlenen Hz. Ömer Camii yaptırma ve Yaşatma Derneğine ve hayırsever vize halkına teşekkür ediyorum. Buradaki dini hayatı organize eden, vatandaşların hayır hizmetlerini yönlendiren müftülüğümüzü tebrik ediyorum” dedi.

Vali Orhan ÇİFTÇİ; “Vize ilçemizde bu güzel eseri vücuda getiren, maddi-manevi destek veren tüm kardeşlerime tekrar çok teşekkür ediyorum, Allah razı olsun diyorum. Hz. Ömer Camii, İlçemiz için, İlimiz ve milletimiz için hayırlı olsun diyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Yapılan açılış konuşmalarından sonra Vali Orhan ÇİFTÇİ, Vize Kaymakamı Soner ZEYBEK, İl Müftüsü Hüseyin DEMİRTAŞ, Kamu Kurum Kuruluş Amirleri ve Vatandaşlar, Hz. Ömer Camii’nin açılışını gerçekleştirerek Cuma namazını kıldılar.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın