28 Haziran 2021

Vatandaş Faturalarını Ödeyemiyor!

vatandas-faturalarini-odeyemiyor

vatandas-faturalarini-odeyemiyor

Vatandaş Faturalarını Ödeyemiyor! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaşanan ekonomik kriz nedeniyle vatandaşın elektrik ve doğalgaz faturalarını ödeyemez duruma geldiğini söyledi.

Elektrik ve doğalgaza gelen zamların özellikle kış aylarında vatandaşı daha da zor durumda bıraktığını belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu “AKP ne kadar gizlemeye çalışsa da mızrak çuvalı çoktan deldi geçti. Vatandaş artık nefes alamaz durumda.” dedi.

Edirne’de elektrik ve doğalgaz faturalarının ödenmelerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e soru önergesi verdiğini ve 2019 ile 2020 yıllarında faturalarını ödeyemedikleri için elektrik ve doğalgazı kesilen vatandaşların sayısını soruduğunu belirten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Cevap istatistik oyunu gibi”

“Bakandan gelen cevap istatistik oyunu gibi. Har zamanki gibi net sorulara net cevaplar vermek yerine rakamlarla karışıklık yapmaya çalışmışlar. Ama yaşanan kriz o kadar derin ki rakam oyunları veya bazı cevapları vermeme gerçekleri değiştirmiyor.

Vatandaşın 5’te 1’i faturaları ödeyemiyor

Her 4 esnafımızdan biri elektrik ve doğalgaz faturasını ödeyememiş. Diğerleri de zaten borçlanarak ödüyor. Vatandaşlarımızın beşte biri faturaları ödeyemiyor. AKP’ye sorsak her şey güllük gülistanlık. Oysa gerçekler farklı. İnsanlarımız en temel ihtiyaçlarını gideremiyor, faturalarını ödeyemiyor.

Maaşlara artış yok. Esnaf kepek kapatmış. Çiftçi hacizli durumda. Ama elektik ve doğalgaza düzenli zam geliyor. AKP başka bir dünyadan masallar anlatmaya devam ediyor.”

Bir cevap yazın