4 Temmuz 2021

VALİ O İDDİAYI YALANLADI!

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, bir haber sitesinde yer alan, “Tekirdağ valisi valiliği bırakıyor” haberinin gerçeği yansıtmadığını ve görevinin başında olduğunu açıkladı.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya istifa iddiasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bugün, herhangi bir resmiyeti olmayan tekirdagtaraf.com isimli sözde haber sitesinde “Tekirdağ Valisi, Valiliği Bırakıyor” ve “Mustafa Yel Vali Oldu.” başlıklarıyla asparagas haberler çıkmıştır.Bu sözde haberin içeriğinde, Valilikten istifa ederek milletvekili olacağım yönünde ifadeler bulunmaktadır. Bu haberin tamamı yalandır. Bu yalan haber daha önce de yaptığı birçok haber gibi Ferhat Akgün’ün asparagas bir haberidir.

 1 Temmuz 2013 tarihinde resmi web sitemiz aracılığıyla yaptığımız 11. Basın Açıklamasında da siyaseti düşünmediğimi özellikle belirtmiştim. Siyaseti düşünmediğim için de hiç kimseyle bu konuyla ilgili görüşme yapmadım. Milletvekilliği için Konya’da ve Ankara’da bir dizi görüşmeler yaptığımı iddia eden Ferhat Akgün, kimlerle görüşme yaptıysam bunu açıklasın. Eğer açıklayamazsa müfteridir.

 Yıllık iznimi yurtdışında geçireceğim. İzinli olduğum sürelerde sırasıyla Vali Yardımcılarıma vekâlet bırakmaktayım. Vali Yardımcımız Mustafa YEL’e de ilk defa vekâlet bırakmıyorum. Haberde geçen  “Yel bu sayede 10 günlüğüne de olsa yıllardır hayalini kurduğu valilik koltuğuna oturabilecek.” Vali Yardımcımız için bu şekilde bir ifadenin kullanılması yakışıksız ve etik dışıdır. Yalan ve iftiradan ibaret olan haberler, kişinin en çok kendine zarar verir. Yaptığı işin saygınlığı kalmaz. Dolayısıyla Ferhat Akgün’e Basın Ahlak İlkelerine uymasını tavsiye ediyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. “

Bir cevap yazın