28 Haziran 2021

Vali Bilgin Sıbyan Mektebi’ni İnceledi!

vali-bilgin-sibyan-mektebini-inceledi

vali-bilgin-sibyan-mektebini-inceledi

Vali Bilgin Sıbyan Mektebi’ni İnceledi! Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce ve Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli’yle Sıbyan Mektebi’ndeki restorasyon çalışmalarını inceleyen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, bir vatandaşın “Sıbyan Mektebi’nin müze olmasını istiyoruz” talebine yönelik, restorasyon çalışmalarının ardından Sıbyan Mektebi için vatandaşın dileklerini de alacaklarını ifade etti.

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Lüleburgaz Kaymakamı Salih Yüce, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Türk Kızılay Lüleburgaz Şube Başkanı Mustafa Gamsız ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden 450 yıllık tarihi Sıbyan Mektebi’ni inceledi. Burada yetkililerden bilgi alan Vali Bilgin, tarihi mektebin kente en uygun şekilde kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Müze olup olmayacağı vatandaşa sorulacak

Sıbyan Mektebi’nin ardından Kaymakam Yüce ve Başkan Gerenli ile birlikte vatandaşın da sorunlarını dinleyen Bilgin’e bir vatandaş “Sıbyan Mektebi’nin tarih müzesi olmasını istiyoruz” şeklinde talepte bulundu. Bunun üzerine Vali Bilgin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Sıbyan Mektebi’nin ne olacağı sorusunun halka sorulacağını söyledi. Vali Bilgin, Sıbyan Mektebi için halkın taleplerini dikkate alacakları bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Bir cevap yazın