28 Haziran 2021

Vakıflar Kira Almaması Gerekirken Zam Yapıyor!

vakiflar-kira-almamasi-gerekirken-zam-yapiyor

vakiflar-kira-almamasi-gerekirken-zam-yapiyor

Vakıflar Kira Almaması Gerekirken Zam Yapıyor! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu TBMM’de yaptığı konuşmada Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı işyerlerinde bu yıl kira artışı yapılmamasını istedi.

Kovid 19 salgını nedeniyle esnafın zor durumda olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Gaytancıoğlu buna rağmen kiralara yüzde 12 zam yapıldığını belirtti.  Esnafa yapılacak kira yardımının yetersiz ve birçok eksiği olduğunu ifade eden CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Gaytancıoğlu şunları söyledi: “Evlere şenlik bir kira yardımı yaptınız, çok eksik var. Devlete ve vakıflara ait olan esnafların kiracı olduğu, dükkân sahiplerinin kiralarını salgın boyunca almayabilirdiniz çünkü bunlar devlete ait.

Yüze 12 zam

Hele hele kira artışı hiç yapmamanız gereken bir dönemde siz, kira artışı yapıyorsunuz. Edirne’de 650 tane Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait dükkân var ve hepsi kiralık. Bırakın, bu dükkânların kiralarını dondurmayı, siz yüzde 12 zam yaptınız.  Somali’ye 5 milyon dolar vereceğinize esnaflara doğrudan bir yurttaşlık ödemesi verseydiniz, insanlar bugünleri biraz rahat atlatırdı.”

Bir cevap yazın