27 Ocak 2021

Üzüm Üreticileri İçin Adalet!

Üzüm Üreticileri

Üzüm Üreticileri İçin Adalet! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan Manisa Alaşehir’de CHP’nin düzenlemiş olduğu Üzüm Mitingine üreticilerin büyük ilgi gösterdiğini ifade ederek, “Üzüm üreticisi harcadığı emeğin karşılığını alamıyor. Biz CHP olarak üzüm üreticisi için de ADALET istiyoruz” dedi.

Üzüm Üreticileri İçin Adalet! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Manisa’nın Alaşehir ilçesinde düzenlenen Üzüm Mitinginde üreticilerin maliyetlerini karşılayamadıkları için çaresiz olduklarını söyleyerek, “Çiftçimiz, üreticimiz harcadığı emeğin ve paranın karşılığını alamıyor, alınteri boşa gidiyor. Lükse, saraya, şaşaya para bulan AKP çiftçiye gelince destek yok diyor. Böyle adalet olmaz” diye konuştu.

CHP’li Bircan miting öncesi yapılan üzüm çalıştayında üzüm üreticilerinin tüm sorunlarının masaya yatırıldığının altını çizerek, “Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığındaki çalıştayımız çok verimli geçti, üreticimiz yaşadığı tüm sorunları anlattı. Biz CHP’nin tarıma ve üreticimize bakışımızı aktarma fırsatı bulduk” dedi.

Mitinge üreticilerin yoğun katılım gösterdiğini kaydeden Bircan, “Çiftçilerimiz sayın Genel Başkanımızı can kulağı ile dinlediler. Sayın Kılıçdaroğlu üreticimizi baş tacı yapmamız gerektiğini anlattı. Genel Başkanımızın ‘Geldiğimiz noktada çiftçi milletin efendisi değil neredeyse kölesi olacak’ ifadesi AKP’nin yarattığı düzeni tam olarak açıklıyor. Biz CHP iktidarında çiftçimizi yine milletin efendisi yapacağız” diye konuştu.

“Üreticiyi yok ederseniz, üretimi yok edersiniz, bugün 126 ülkeden tarım ürünü ithal eder hale geldik” diyen Bircan, bunun canlı kanıtını AKP’nin ülkemizi et ve saman ithal eden ülke durumuna sokması olarak gösterdi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın