4 Temmuz 2021

Uzmanlar orgazm noktasını buldu

kadınor  Kadın ve erkekte orgazm, beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun  genital bölgelerinin  aynı anda bu uyaranlara cevap vermesi şeklinde tanımlanıyor. Uzmanlar  kadınlardaki orgazm noktasıyla ilgili olarak yeni bir araştırma ortaya koydu.

Orgazm olma  anında kadınlarda cinsel gerilim  hızlı bir şekilde azalıyor.  Daily Mail’in haberine göre, cinsel  birleşme ile  ulaşılan orgazm, g-noktası, vajinal  veya klitoral orgazmların  hepsinin farklı orgazm çeşitleri  olduğu tahmin  ediliyordu.

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre, kadınların büyük çoğunluğunun cinsel birleşme esnasında  orgazm olmadığını ileri sürüyor. Bu yüzden kadınların cinsel problemlerinin vajinalorgazm gibi aslında var  olmayan bir şeyden dolayı gerçekleştiği öne sürülüyor.

 Ana nokta klitoris
Bilim adamları kadın orgazmının anahtarının klitoris olduğunu ileri sürüyor. Kadın cinsel organın en erojan  bölgesi olan klitorise, kadın penisi de deniyor.

Araştırmada ayrıca kadınlar için ideal olan orgazm için uyarılması gereken bölgeler ise: klitoris, vajinanın her iki yanında bulunan klitoral dudaklar ve klitoral dudakların birleştiği ince kısım olarak belirlendi.

 

Bir cevap yazın