4 Temmuz 2021

ÜNİVERSİTELİ ÖĞRECİNİN SIR ÖLÜMÜ

Gündoğu Mahallesi Işık Sokak sakinleri 01 Şubat 2015 tarihinde mahallelerinde bir cinayetle adeta şoke oldu. Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü 1. Sınıf öğrencisi olan Ramazan Fırat ÇELİK (20) tek başına yaşadığı evinde ölü olarak bulundu.

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu öğrencisi olan Ramazan Çelik’ten uzun bir süre haber alamayan okul arkadaşları kendisine ulaşamadıkları için durumu polis ekiplerine bildirdiler. Çilingirle beraber Hayat Sitesi C bloktaki evi kontrol kapıyı açan polis ekipleri evin içerisinde Ramazan ÇELİK’in cesediyle karşılaştılar. Boynundan bıçaklanmış ve kan kaybından  öldüğü düşünülen Ramazan ÇELİK’in yapılan ilk incelemelerde ellerinde de kesikle olduğu tespit edilirken cansız bedeni savcılık ve polis ekiplerinin incelemesinin ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na sevk edildi.

3 ÖĞRENCİ İFADE İÇİN GÖZALTINDA 

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili olarak cinayet kapsamında derinleştirdiği soruşturmasında yine üniversite öğrencisi olduğu belirtilen ve Ramazan ÇELİK’le aynı evde yaşayan H.Ç., C.T. ve M.K.’yı gözaltına aldı. İfade öncesi sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma devam ediyor.

Bir cevap yazın