3 Temmuz 2021

UMUT NÖBETİ’NE LÜLEBURGAZ’DAN DESTEK

Tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül için Silivri Cezaevi önünde başlatılan ‘Umut Nöbeti’nin 32.gününde Lüleburgaz CHP İlçe teşkilatı da yer aldı.

Türk televizyon tarihinin efsanevi haber programı ’32. Gün’ün eski çalışanlarından Çiğdem Anad, Ali Kırca, Rıdvan Akar, Coşkun Aral ile Nihat Özcan nöbete 32. gününde dahil oldu.

Ali Kırca yaptığı açıklamada şöyle konuştu: ”

“32. Gün’e emek verenlerden dolayısıyla kurumsal bir nöbet bu. 32. Gün nöbeti. Arkadaşlarımızla birlikte sevgili Can’a ve Erdem’e destek moral vermek için buradayız. Öncelikle Mete Akyol’a çok teşekkür ediyorum. Ustalık böyle bir şey. Üstat olmak böyle bir şey. Bu ‘Umut Nöbeti’ni akıl eden hayata geçiren başlatan o. 1 Ocak Ege’nin (Can Dündar’ın oğlu) doğum günü. Can Dündar bir gazetecidir. ve yaşamı boyunca da iyi bir gazeteci olmaktan başka da birşeyi amaçlamıştır. İktidarından, muhalefetine bütün duyabildiğimiz, bu konuda görüşlerini ifade edebilen, siyasetçiler ve hukukçular tutuksuz yargılamanın esas olduğunu söylerken, bizim de arkadaşları olarak onların tutuksuz yargılanmaları için talebimiz var. Onu burada ifade etmiş oluyoruz. Bir an önce özgürlüklerine kavuşmalarını diliyoruz.”

Nöbet sırasında gazetecilere vatandaşlar ve CHP Lüleburgaz İlçe Teşkilatı da destek verdi.

Bir cevap yazın