2 Temmuz 2021

TÜRKİYE’DE EN ÇOK TARAFTAR GALATASARAY’DA!..

türkiyede en çok taraftar galatasarayda

türkiyede en çok taraftar galatasarayda

Online bir araştırma şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre Türkiye’de en çok tutulan takımın Galatasaray olduğu ispatlandı.

Yapılan araştırma kapsamında, katılımcılarına hangi takımı tuttukları, Türk futbolunun gelişmesi için nerelere öncelik verilmesi gerektiği ve yeni sezon ile ilgili tahminleri soruldu.

EN ÇOK TUTULAN GALATASARAY TUTULUYOR

Yapılan ankette sarı- kırmızılılar yüzde 38 ile en çok tutulan takım oldu. Galatasaray’ı yüzde 34 ile Fenerbahçe, yüzde 21 ile Beşiktaş ve yüzde 3 ile Trabzonspor izledi. Yeni sezonda şampiyon olması en çok düşünülen takımlar yüzde 34 ile Galatasaray ve Fenerbahçe olurken bunları yüzde 29 ile Beşiktaş izledi.

BEŞİKTAŞ BU YIL BOMBA TRANSFER YAPAR

Bu yılın bomba transferi Beşiktaş’tan bekleniyor. Katılımcıların yüzde 34’ü Beşiktaş’ın yeni sezonda bomba transfer yapacağını düşünüyor. Bomba transfer beklentisinde ikinci sırada yüzde 33 ile Fenerbahçe, üçüncü sırada yüzde 27 ile Galatasaray takımları geldi.

UEFA, SÜPER KUPA, MİLLENİUM KUPASI…

2000 yılında bu başarılarından dolayı FIFA tarafından o yılın Eylül ayında Millenium Kupası ile ödüllendirilen ve kupası Franz Beckenbauer tarafından verilen Galatasaray, ayrıca

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu  tarafından yapılan “Dünyanın en iyi futbol kulüpleri” istatistik çalışmasında, 2000 Ağustos ayının en iyi takımı olarak gösterildi ve o yılın sonunda dünyada yılın en iyi takımı oldu. Galatasaray UEFA Kupası’nı yenilmeden ve UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarını 3. olarak bitirip kazanan tek takımdır.

1999-2000 yılında, UEFA Kupası finalinde İngiltere’nin Arsenal kulübünü penaltılarla yenerek, bir Avrupa Kupası kazanan ilk ve tek Türk futbol kulübü olmuştur. Galatasaray aynı yıl; Süper Kupayı’da Real Madrid’i 2-1 yenerek kazanmıştır.  Avrupa’da en fazla başarı yakalamış Türk takımı olan Galatasaray’ın Avrupalı rakiplerine oranla mütevazi olarak görülen kadrosuyla kazandığı UEFA Kupası ve Süper Kupa dünyada büyük bir başarı olarak görülmüş, böylece Galatasaray adı tüm dünya tarafından tanınan bir marka hâline gelmiş ve kulüp dünya çapında büyük bir taraftar topluluğu kazanmıştır. Kulüp Avrupa’daki popülerliğini hâlen devam ettirmektedir.

Bir cevap yazın