28 Haziran 2021

Türkan Bebek Sonsuza Kadar Yaşayacak!

turkan-bebek-sonsuza-kadar-yasayacak

turkan-bebek-sonsuza-kadar-yasayacak

Türkan Bebek Sonsuza Kadar Yaşayacak! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Türkan Bebek’i öldürülüşünün 36’ncı yılında andı.

Doç. Dr. Gaytancıoğlu açıklamasında şunları söyledi: “36 yıl önce 20 aylıkken annesinin kucağında öldürülen Türkan Bebek Balkan Türklerinin kimliklerine sahip çıkmasının sembolüdür.

Türkan Bebek 20 aylıkken hayattan koparıldı

Yüzlerce yıldır yaşadıkları toprakları, kimliklerini, dillerini, inançlarını terk etmeyen, bu uğurda acılar çeken, büyük bedeller ödeyen Balkan Türkleri yaşadıkları coğrafyalarda var olmaya devam edecektir. Çünkü soydaşlarımız varlıklarının bedelini canlarıyla ödemiştir. 36 yıl önce Kırcaali’de yaşanan vahşetle daha 20 aylıkken yaşamdan kopartılan Türkan Bebeğin ismi sonsuza kadar yaşayacaktır.

Uyanık olmalıyız

Bugün, geçmişin acılarını unutmadan geleceğe daha güçlü bir şekilde yürümenin zamanıdır. Balkanlarda yaşayan halkların hiç birine kin gütmeden, hep birlikte birbirinin inanç ve kimliğine değer vererek nasıl geleceği kuracağımızın çabası içinde olmalıyız. Diğer yandan siyasi hesaplarla Balkan Türklerini bölmeye çalışanlara karşı da aynı derecede uyanık olmalıyız.

Balkan Türkleri yüzyıllardır kahramanlar çıkarmıştır. Bu kahramanların en büyüğü Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Türkan Feyzullah’a kadar kimlikleri ve vatanları için mücadele etmiş, canlarını vermiş aziz şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Bir cevap yazın