3 Aralık 2020

Tren kazasında neler oldu? İşte o anlar…

Tren kazasında neler oldu

Tren kazasında neler oldu? İşte o anlar… Tekirdağ – Çorlu’da meydana gelen tren kazasında 24 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 324 vatandaşımız da yaralanmıştı. Kazadan sağ olarak kurtulan S.T. kaza anını anlattı.

Tren kazasında neler oldu? İşte o anlar… Bu feci kazayla ilgili soruşturma devam ediyor. Son olarak teknik personelin ifadesi alındı ancak akıllarda pek çok soru işareti var. Kazanın ihmal sonucu olduğu da dile getiriliyor.

“Benim kurtulmam mucize!”

Kazdan sağ kurtulan S.T. yaşadıklarını Lüleburgaz Haber‘e anlattı. İşte feci kazada yaşananlar: “Ben zaten lavabodaydım. Ve en son vagonda. Bir kere fren yaptı vurdu zaten ikinciye yine aynı şekilde vurdu ondan sonra olan oldu. Benim kurtulmam bile mucize! Benim önümde bir kişi çıktı, yardım et diye bağırdı, ayakta duramıyordum yüzü kan içindeydi.

“Kurtuldum ama…”

Ben lavabodaydım kapıyı kilitlemiştim. Kapıyı açtım bir baktım yan yatmış çıktım dışarı bisiklet vardı 3 tane onlar sayesinde hayata tutundum. Olmasalar kapıya çarpıp orada kalabilirdim. Tişörtüm bisikletin birine takılmış zor kurtardım kendimi. Ayaklarım kayıyor kurtuldum ama bide bana sorun. Demir var aramızda bir metre yok uzatıyorum elimi ayaklarım kaydığından tutamıyorum. En sonunda yakaladım demiri.

 Çığlıklar, ağlayanlar, kolu kopanlar, bacağı kopanlar, ezilenler, tren altında kalanlar…

Öteki elimle de kavradım zor zahmet ayağa kalktım. Kapıya geldim baktım çok yüksek yapacak bir şeyim yoktu atlamalıydım. Zaten sağ çıkmışım kolum bacağım kırılırsa kırılsın dedim atlayacam ve atladım çok şükür ufak bir kolumda sıyrıkla atlattım.

Camlara tekmeleyenleri gördüm kendi vagonumda… Çığlıklar, ağlayanlar, kolu kopanlar, bacağı kopanlar, ezilenler tren altında kalanlar… Şoktaydım yeni yeni atıyorum şoku… O anda ne yapacağımı bilemedim…”
[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın