22 Ocak 2021

Trakya’ya Şehit Ateşi Düştü!

Trakya'ya Şehit Ateşi

Trakya’ya Şehit Ateşi Düştü! Vatan haini kalleş terör örgütü PKK tarafından Irak’tan 2 bin 867 rakımlı Tekeli Üs bölgesine düzenlenen saldırıda Edirneli Sercan Fidan şehit oldu.

Trakya’ya Şehit Ateşi Düştü! Vatan haini kalleş terör örgütü PKK’nın Irak topraklarındaki Hakurk ininden, modüler üs bölgesi çalışmaların yapıldığı yere doçka uçaksavarı, havan ve roketlerle saldırı düzenlendi. Saldırıda açılan ateşin ardından 1 askerimiz ile 1 sivil vatandaşımız şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

Hakkari Valiliği, Tekeli Bölgesi’ne yapılan saldırı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

23.09.2017 günü ilimiz Şemdinli İlçesi Tekeli Taburu’na bağlı 2 bin 867 rakımlı tepeye sınırın Irak tarafından bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan havan, roket ve doçka atışı sonucu, modüler üs bölgesi çalışmasında görevli 1 işçi ve bölge emniyetinden sorumlu 1 askeri personel şehit olmuştur, 2 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesinde devam etmektedir. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatılmış olup, konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın