20 Ocak 2021

Trakya Halkı Adına Dedeoğlu’na Plaket!

Trakya Halkı

Trakya Halkı Adına Dedeoğlu’na Plaket! Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz İlçe Başkanlığı Temsilcileri tarafından Alpullu Şeker Fabrikası’nın tekrar açılmasına katkı sunan Hakan Dedeoğlu’na plaket verildi.

Trakya Halkı Adına Dedeoğlu’na Plaket! Hakan Dedeoğlu da görüşlerini şöyle aktardı: “Sunulan plaket benim için çok anlamlı bir sürpriz oldu. Başta CHP Kırklareli İl Genel Meclis Üyemiz Gürcan Kırım olmak üzere, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Özgür Kaya, CHP Lüleburgaz Kadın Kolları İlçe Başkanı Aysun Dedeoğlu, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker ve birçok partilimin huzurunda aldığım plaketin üzerindeki ifade ise çok kıymetlidir: “TRAKYA HALKI.”

Benim için en büyük ödül; 1926’da devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan Alpullu Şeker Fabrikası’nın 4 yıl aradan sonra tekrar açılmış ve üretime başlamış olmasıdır.. Kimin yaptığı, sebep olduğu çok da önemli değildir. Asıl olan Trakya halkının gelişmeler karşısındaki hassasiyeti, adalet duygusuyla meseleye sahip çıkmasıdır. Bu noktadan bakıldığında sağcılık, solculuk, ilericilik ya da gericilik diyerek yıllardır zaman kaybeden insanımız artık somut ve barışçıl adımlar görmek istemektedir. Geçmişine sahip çıkmayan bir halkın bir geleceği olamaz. Birlikte olmak, birlikte hareket etmek için hiç bir mani yoktur. Devlet gücünü kötüye kullananlar karşısında gerçek iktidar halktır ve biz meselelere sahip çıktığımız müddetçe adalet eninde sonunda yerine gelecektir. Sonuçta önemli olan ülke ve bölge menfaatleridir. Bu süreçte emeği geçenlere şahsım ve Trakya adına teşekkür ediyorum.”

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın