28 Haziran 2021

Trafik Cezaları Yeni Bir Vergi Oldu!

trafik-cezalari-yeni-vergi-oldu

trafik-cezalari-yeni-vergi-oldu

Trafik cezaları yeni bir vergi oldu! CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu trafik cezalarının artık vergiye dönüştüğünü ve vatandaşı tuzağa düşürme anlayışıyla kesilmeye başlandığını söyledi. 

TBMM’de yaptığı konuşmada “Pandemi döneminde Covid-19 virüsünden hızlı yayılan bir şey var, trafik cezaları. Ceza caydırıcılık özelliği taşır, oysa AKP âdeta bir yeni vergi gibi, vatandaşı nasıl tuzağa düşürürüm derdinde. Ceza kesmekle devlet yönetiliyorsa herkes yönetir.

Bu uygulamalardan vazgeçilmeli

Trafik cezaları ‘Vatandaşı nasıl tuzağa düşürürüm?’ anlayışıyla kesilmeye başlandı” diyen Doç. Dr. Gaytancıoğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Pazar günü sokağa çıkma yasağı var, pazar günü her yere radarlar konulmuş. ‘Olur ya, yollar boş diye boşa düşen bir vatandaş olursa ceza keseriz’ hesabı yapılıyor.”

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu konuşmasının sonunda “Trafik cezalarında adeta vergilendirmeye dönüşen bu uygulamalardan vazgeçilmelidir. Olur olmaz her yere hız levhası koyarak, vatandaşa ceza keserek trafik kazalarına çözüm getirilmez. Yandaşlara yedirdiğiniz bütçenin açığını vatandaşı haraca bağlayarak kapatamazsınız. Bütçe rahatlasın, vatandaş rahat nefes alsın istiyorsanız sarayın şalterlerini indirin” dedi.

Bir cevap yazın