3 Temmuz 2021

TERÖRİST TEKİRDAĞ’DA OKUDU!..

Ankara Kızılay'daki terör saldırısının canlı bombası olarak İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı 24 yaşındaki Seher Çağla Demir'in Balıkesir Üniversitesi'nde öğrenci olduğu 2013 yılında da PKK'ya katıldığı öğrenildi. Ailesinin de 30 yıl önce Kars'tan göç ederek Marmara Ereğlisi'ne yerleştiği öğrenildi.

Ankara Kızılay’daki 37 vatandaşımızın öldüğü hain terör saldırısının canlı bombası olarak İçişleri Bakanlığı‘nın açıkladığı 24 yaşındaki Kars doğumlu Seher Çağla Demir’in, Balıkesir Üniversitesi’nde öğrenci olduğu 2013 yılında da PKK’ya katıldığı öğrenildi. Örgüt üyeliği ve propagandası yapmaktan suç kaydı olduğu, Suriye’ye geçtiği ve YPG’de terör eğitimi aldığı tespit edildi. Ailesinin de 30 yıl önce Kars’tan göç ederek Marmara Ereğlisi’ne yerleştiği öğrenildi.

24 yaşındaki Seher Çağla Demir’in ilk, orta ve lise öğrenimini gördüğü Tekirdağ’ın Marmara Ereğlisi İlçesi’ndeki arkadaşları da olayı duyduktan sonra çok şaşırdıklarını ifade ettiler.

Seher Çağla Demir’in babası ise kimseyle görüşmek istemiyor. Babanın,“Eğer benim kızımsa bu olayı yapan kızımı da kabul etmiyorum” dediği ve cenazesini kabul etmediğini söylediği öğrenildi. Arkadaşları Seher Çağla Demir’in üniversiteye gittikten sonra bir daha kendileriyle görüşmediğini belirtti. Ailesi, Seher Çağla Demir’den üniversiteye kayıt yaptırdıktan sonra haber alamadıklarını ve kayıp başvurusu yaptıklarını belirtti. Seher Çağla Demir’in terör kaynaklı kayıp şahıs listesinde olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama:

T.C.
İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 BASIN AÇIKLAMASI

15.03.2016

NO:2016/22

 13 Mart 2016 günü Ankara Atatürk Bulvarı üzerinde hareket halindeki bomba yüklü bir araçla otobüs durağında bekleyen vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısının aydınlatılmasıyla ilgili olarak yapılan çalışmalar neticesinde;

      Menfur saldırıyı yapan kişinin, 1992 doğumlu Kars/Kağızman nüfusuna kayıtlı Seher Çağla Demir olduğu,

      Şahsın 2013 tarihinden itibaren bölücü terör örgütü PKK içinde yer aldığı, daha sonra Suriye’ye geçtiği ve YPG terör örgütü içerisinde terör eğitimi aldığı tespit edilmiştir.

Konuyla ilgili soruşturma bütün yönleriyle devam etmektedir.

Bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen bu menfur saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalar aynı kararlılıkla devam edecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

Bir cevap yazın