29 Haziran 2021

Termik Santral istemiyoruz!

Termik Santral istemiyoruz! CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Kapaklı’da ilçe örgütü, odalar ve sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

Termik Santral istemiyoruz! CHP’li Yüceer, Trakya’nın akciğerlerine darbe vuracak termik santralin Kapaklı ve Çerkezköy’ün yanı sıra tüm bölgenin havasını ve doğasını olumsuz etkileyeceğini, zehir saçan termik santrale sonuna kadar karşı çıkacaklarını söyledi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, İlçe Başkanı Kenan Seçkin ve yönetim kurulu üyeleriyle Kapaklı’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Kapaklı İlçe Örgütünde gündemi değerlendiren Yüceer, özelleştirilecek 14 şeker fabrikasında 4 bin 410 kişinin çalıştığını belirterek, daha önce özelleştirilen TEKEL, SEKA, Sümerbank’ın arazilerinin çoğuna AVM yapıldığını kaydetti.

ALPULLU CUMHURİYETLE YAŞIT

Alpullu Şeker Fabrikası’nın 1926 yılında Atatürk tarafından kurulduğunu söyleyen Yüceer, “Bin bir emekle kurulan Cumhuriyet’in sanayileşme hamlesine ilişkin kuruluşlarını yok ediyorlar. AKP, Cumhuriyet’le sonu gelmez bir hesaplaşma içinde. Milli bayramlarımızı kutlamayı yasakladılar, statlardan, okullardan Atatürk’ün adını sildiler. Şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan İstiklal Marşını diline doladı” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN HADDİ DEĞİL

Cumhurbaşkanının, ‘İstiklal Marşı’nı gönüllere nakşedecek bir bestemiz yok’ ifadesinin korkunç bir itiraf olduğunu kaydeden Yüceer, “Kendisi İstiklal Marşı’nı hissetmiyor olabilir ama biz hissediyoruz. İstiklal marşı mazlum ve onurlu bir milletin, kendisini esaret altına almak isteyen zalimlere isyanı ve meydan okumasıdır. İstiklal Marşı’nı tartışmaya açmak kimsenin haddine değildir” dedi.

BİRİLERİ PARA KAZANACAK DİYE DOĞAMIZDAN, SAĞLIĞIMIZDAN OLMAYACAĞIZ

Daha sonra Kapaklı Belediyesi’nde belediye çalışanları ile sohbet eden Yüceer, Kent Konseyi Başkanı Arzu Özdemir’le bir araya geldi. Çevre sorunlarının konuşulduğu Kent Konseyi’nde gündem termik santral oldu. CHP’li Yüceer, Kapaklı ve Çerkezköy arasına kurulmak istenen, 3 milyon metrekarelik ormanı tehdit eden termik santrale karşı, güçlü bir mücadele ortaya konulması gerektiğini söyledi. Termik santralin Trakya’nın geleceğine ipotek koyacağını belirten Yüceer, “Birileri para kazanacak diye biz sağlığımızdan, doğamızdan olmayacağız” dedi.

HEMŞERİ DERNEKLERİNİ ZİYARET ETTİ

Geçtiğimiz günlerde yapılan olağan genel kurulda güven tazeleyen Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Dükanlı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Yüceer, Gaziler Derneği’nde gazilerle bir araya geldi.  Pazarcılar Derneği’ni ziyaret ederek pazarcı esnafının sorunlarını dinleyen Yüceer, sırasıyla OSB’de Çetin Grubu, Muhtarlar Derneğini, Kapaklı Marmara Haberi, Tokatlılar Derneğini, Amasya Gümüşhacıköylüler Derneğini ziyaret etti.

TERMİK SANTRAL İSTEMİYORUZ

Yüceer’in son durağı Termik santral tehdidi altındaki Pınarça Mahallesi oldu. Yüceer, Pınarça’da kahvehaneleri gezdi, kadınlarla bir araya geldi. Kadınların yoğun katılım gösterdiği toplantıda ‘termik santral istemiyoruz’ sloganı atıldı.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın