3 Temmuz 2021

TERİM KARARINI VERDİ!..

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in, EURO 2016’daki sonuçların ardından kalıp kalmayacağı merak ediliyordu. Terim takımda kalma kararı aldı. 

Bazı çevreler Terim’in milli takımdan ayrılıp daha önce üç kez çalıştırdığı Galatasaray’ın başına geçeceğini iddia ediyordu. Bu bakımdan tecrübeli teknik adamın kararı Türk futbolu açısından büyük önem taşıyordu.

Fatih Terim ‘milli takımda devam edip etmeyeceği ile ilgili kararını Fransa’daki kampta A Milli Takım futbolcularına şöyle anlattı:

“Hepinize teşekkür ediyorum. Şansımız olsaydı devam edebilirdik turnuvaya. Şimdi önümüzde Dünya Kupası elemeleri var. Hepiniz tatilinizi yapın ve lige iyi başlayın, iyi hazırlanın ki elemelere de iyi girelim.”

MESAJ NET

Fatih Terim’in kararı Galatasaray’ı da çok yakından ilgilendiriyor. Zira, Başkan Dursun Özbek başta olmak üzere sarı kırmızılı yönetimden birçok ismin teknik direktörlük için Fatih Terim’i istediği, hatta transferine izin vermesi için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le görüşme yaptığı dahi biliniyor. Terim’in ‘milli takımda devam’ kararının ardından Galatasaray’ın yeni sezondaki teknik direktörü de belli oldu: Jan Olde Riekerink…

Bir cevap yazın