3 Temmuz 2021

TEKİRDAĞ’DA İSYAN ETTİ!..

Tiyatro ve dizi oyuncusu Emre Kınay, Ahu Türkpençe ile Tekirdağ’da sahneledikleri ‘Sonra sonra’ oyunu öncesinde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hizmet binası içerisindeki Kültür Merkezi’nin kırık dökük halini fotoğraflayıp sosyal paylaşım sitesine koydu. Fotoğrafların altına da, ‘Utanıyorum, siz de umarım utanmışsınızdır’ diye yazdı.

Cep telefonuyla salonun çeşitli fotoğraflarını çeken Kınay, kendisine ait sosyal paylaşım sitesi ‘instagram’a koyup, sorumluları utanmaya davet etti. Koltukların yenilenmesi dışında geri kalan kısmının tamamen hasarlı olduğunu belirten Kınay fotoğrafların altına şunları yazdı:

“Camlar kırık, parkeler sökülmüş kalkmış, oyun oynayabilecek elektrik yok, dışarıdan sistem kiralıyoruz. Sahne zemini berbat, tuvaletleri sormayın. Zaten fuaye, giriş vs. Amaaa seyir koltuklarını sıfırlamışlar. Biz rahat oturalım, tiyatro, oyun ne ki zaten her şartta oynarlar değil mi? İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına, ben bu salonun cüzi düzenlemelerle yapılamamasından utanıyorum. Siz de umarım utanmışsınızdır Belediye Başkanları ve Mv’leri. Tekirdağ’a yakışmadı. Bu halka yakışmadı.”
Emre Kınay’ın paylaşımı 2 saat içerisinde yaklaşık 2 bin kişi tarafından beğenildi ve çok sayıda hak veren yorum aldı.

Bu olayın ardından belediyenin çalışmalara başladığı belirtildi.

Bir cevap yazın