3 Temmuz 2021

TEKİRDAĞ’DA DEPREM

28 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 19:20’de Marmara Denizi açıklarında meydana gelen deprem Tekirdağ ve ilçelerinde paniğe neden oldu. 4.5 şiddetinde meydana gelen deprem, Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesinde bazı vatandaşları tedirgin ederek, sokağa çıkmalarına sebep oldu.

4.5 ŞİDDETİNDE MARMARA DENİZİNDE
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli rasathanesinden açıklanan bilgilere göre; 4.5 şiddetinde 12,7 km derinlikte Marmara Denizi açıklarında meydana gelen deprem Tekirdağ ve ilçelerinde de hissedildi.

AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre Marmara Denizi açıklarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydanageldi. Depremde can ve mal kaybı olmazken vatandaşlar kısa süre için panik oldu. 19:20 de meydana gelen deprem, İstanbul’da da hissedildi.

BÜYÜK DEPREM İSTANBUL’DA DEĞİL, TEKİRDAĞ’DA OLACAK?
İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ziyadin Çakır, beklenen İstanbul depreminin Adalar açıklarında değil, Tekirdağ Şarköy bölgesinde olacağını söyledi. Bu görüş, Adalar’ın güneyindeki hatta da 7 kuvvetinde bir deprem olasılığı olduğunu, ancak bu fayın bütün olarak değil de parça parça kırılması halinde depremin büyüklüğünün de azalacağını öngörüyor. Ancak uzmanlar uyarıyor. Bunların hepsi sadece öngörü gerçek olansa yıkıcı bir deprem olasılığının varlığı.

Bir cevap yazın