15 Nisan 2021

TEKİRDAĞ’DA 13 FETÖ’CÜ TUTUKLANDI!..

Tekirdağ'da 13 FETÖ'cü tutuklandı

Tekirdağ'da 13 FETÖ'cü tutuklandı

Tekirdağ’da 13 FETÖ’cü tutuklandı. Tekirdağ – Çerkezköy’de düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve aralarında iş adamı, sanayici ve esnafın bulunduğu 29 kişiden 13’ü tutuklandı.

Çerkezköy Ergene Havzası Sanayiciler ve İş Hayatı Derneği (ÇESİAD) Başkanı Hakan. A., Genel Sekreteri Engin P. ve Bölge Koordinatörü Efraim Ö. ile aralarında iş adamı, sanayici ve bazı Çerkezköy esnafının da yer aldığı isimler Çorlu KOM ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri ile önceki gün Çerkezköy Adliyesi’ne getirildi. 6 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye arka kapıdan alınan zanlıların 12 saat süren savcılık sorgusunun ardından Y.A., L.Y., K.A., B.A., Y.İ.,Y.K., Y.A., A.H.A. S.A., B.Ö. ve A.Y.  serbest bırakıldı.

GRUPLAR OLUŞTURULDU

Çerkezköy Cumhuriyet Savcısı Fatih Çakır’ın yaklaşık 12 saat süren sorgusunun ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 17 kişiden 4’ü denetimli serbestlik şartıyla salınırken, H.A., E.P., E.Ö., M.Y., S.Ö., S.S., Ö.O., Ö.D., M.B., İ.T., A.A., C.A. ve A.Y.  tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çerkezköy’de 2004 yılında başlayan FETÖ yapılanmasının, hakim ve savcı grubu, avukatlar grubu, doktorlar grubu, iş adamları gurubu, emniyet gurubu, öğretmenler gurubu, emekliler gurubu, sanayi gurubu, esnaf gurubu şeklinde oluşturulduğu iddia edildi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın