3 Temmuz 2021

TEKİRDAĞ VE TÜRKİYE’DEKİ İŞ CİNAYETLERİ

Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) Çerkezköy Temsilciliği 24 Ocak Pazar günü toplantı düzenleyecek. Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) Çerkezköy Temsilciliği toplantıyla ilgili olarak açıklamada bulundu.
2Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Bağımsız Tekstil İşçileri Sendikası (BATİS) Çerkezköy Temsilciliği olarak Trakya bölgesinde bulunan emekçilerin haklarını korumak ve geliştirmek için verdiğimiz mücadelede, sendikacılığı toplu iş sözleşmesiyle sınırlamayarak sınıf mücadelesi perspektifinde işçilerin iş kazası ve meslek hastalıklarına yakalanmadan, insan onuruna yaraşır çalışma koşullarının oluşturulması için çalışmalar yapmaktayız.
İş yerlerinde çalışan işçilerin sağlıklı bir şekilde hayatını sürdürmesi için işçi sağlığı ve iş güvenliği(İSİG) kurallarının uygulanması gereklidir.  Sendika olarak mesaimizin büyük bir kısmını isig alanında harcamaktayız.
 Trakya bölgesinde yaşayan, fabrikalarda güvencesiz sağlıksız bir ortamda çalışan emekçiler iş kazaları ve meslek hastalıklarına yakalanmakta, işçiler malul kalmakta ya da hayatını kaybetmektedir.
BATİS Sendikası olarak Tekirdağ Bölgesinde 2015 yılı boyunca iş kazası ve meslek hastalıklarının son bulması için verdiğimiz mücadele sonucunda edindiğimiz bilgileri kitap haline getirdik,
2015 yılı boyunca Tekirdağ ve Türkiye’de yaşanan iş cinayetleri raporunu açıklayacağız. Ayrıca “Nasıl Bir Sendika İstiyoruz” isimli forumda emekçiler kendi sorunlarını paylaşacaklar.
İşçi İşsiz Tüm Emekçi Halkımız Davetlidir. Tarih: 24 Ocak Pazar Yer:BATİS Çerkezköy Temsilciliği  Saat:11:00-15:00 arası iletişim:0555 792 22 59″

Bir cevap yazın