28 Haziran 2021

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Bölgesinde!

tekirdag-buyuksehir-belediye-baskani-deprem-bolgesinde

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Bölgesinde! Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 6,6 büyüklüğündeki depremin yaşandığı ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği İzmir'e gitti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Bölgesinde! Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 6,6 büyüklüğündeki depremin yaşandığı ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği İzmir’e gitti.

Deprem bölgesine giden Başkan Albayrak, depremde zarar gören vatandaşlar için her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını ve ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Albayrak, “İzmir’in Bayraklı ilçesinde depremde yıkılan Barış Apartmanı ve Ayda bebeğin sağ olarak kurtulduğu Rıza Bey Apartmanı‘nın bulunduğu bölgede Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener ile birlikte incelemelerde bulunduk. Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında ufak bir kaza geçirerek yaralanan İtfaiye personelimiz İlyas Turgut’a geçmiş olsun dileklerimizi ilettik.” diye konuştu.

Tunç Soyer’den bilgi alındı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile ofisinde görüştüklerini ve bölgeyle bilgi aldıklarını ifade eden Başkan Albayrak açıklamasında şunları söyledi: “Deprem bölgesine Olağanüstü ve yoğun şartlar altında çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer‘i deprem bölgesinde bulunan çalışma ofisinde ziyaret ederek kendisinden, bölgedeki son durum hakkında bilgiler alıp geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Her zaman maddi ve manevi olarak yanlarında olduğumuzu, yardım ve destek konusunda her zaman hazır olduğumuzu bildirdik.

tekirdag-buyuksehir-belediye-baskani-deprem-bolgesinde
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Deprem Bölgesinde! Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 6,6 büyüklüğündeki depremin yaşandığı ve onlarca kişinin yaşamını yitirdiği İzmir’e gitti.

Desteğe hazırız

Biz birlikte güçlüyüz, her zaman birbirimize desteğe hazırız. Ülkemizin dört bir yanından deprem bölgesine gelerek arama kurtarma faaliyetlerine destek veren tüm ekiplere, depremzedelerin yaralarını sarmak için gönüllülük esasıyla çadır kentlerde emek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm afetzedelere ve İzmir’e tekrardan geçmiş olsun.”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye yardım tırı gönderdi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesi İzmir’e 10 kişiden oluşan arama kurtarma ekibi, 10 çamaşır kurutma makinesi ve 30 çamaşır makinesinin olduğu bir yardım tırı gönderdi.

Bir cevap yazın