28 Haziran 2021

Tekirdağ Belediyesinde Şirket Personeli Maaşları Hakkında Açıklama!

tekirdag-belediyesinde-sirket-personeli-maaslari

tekirdag-belediyesinde-sirket-personeli-maaslari

Tekirdağ Belediyesinde Şirket Personeli Maaşları Hakkında Açıklama! Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak şirket personelinin maaşlarıyla ilgili açıklamada bulundu.

Belediyeden konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: “İnsan odaklı bir yönetim anlayışı benimseyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu TESKİ, vatandaşlara her alanda en iyi hizmeti verme ilkesiyle çalışırken emekçilerinin haklarını da gözetiyor.

Net 3.350 TL

Büyük özveriyle görev yapan Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ emekçilerimizin, 2020 yılı Kasım ayı maaş verilerinde şirket personelinin % 95’inin, 3.100 TL‘nin üzerinde ücret aldığı görülmektedir. Tüm çalışanların maaş ortalamasına bakıldığında ise fazla mesai ücretleri hariç personelin eline aylık net olarak 3.350 TL geçmektedir.

Öte yandan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile Genel İş Sendikası arasında 2020 yılı Eylül ayında başlayan toplu iş sözleşmesi süreci halen devam ediyor. Süreç tamamlandığında personel maaşları daha da iyileştirilecektir.

Başkan Kadir Albayrak: “Emek En Yüce Değerdir”

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Emek en yüce değerdir. Büyükşehir Belediyesi olarak, emek ve alın teri kavramlarının öneminin bilinciyle, emekçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın