3 Temmuz 2021

TECAVÜZÜ KABUL ETTİ!..

Karaman'da 10 çocuğun cinsel istismara uğramasına dair iddianamenin kabul edildiği açıklandı.

Karaman’daki skandal tüm Türkiye’nin gündemine oturdu. Karaman’da 10 çocuğun cinsel istismara uğramasına dair iddianamenin kabul edildiği açıklandı. İddianameye göre sınıf öğretmenliği görevi yapan Muharrem B. (53), 2012-2013 ve 2014’te Ensar Vakfı’na ait yatılı evde 3, daha sonra geçtiği Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’nin (KAİMDER) pansiyonunda 7 olmak üzere 10 çocuğa cinsel istismarda bulundu.

Çocuklar, öğretmenin kendilerine odalarında cinsel istismarda bulunduğunu anlattı. Adli Tıp Kurumu’da aynı açıklamada bulundu. Sınıf öğretmeni Muharrem B. ifadesinde başta ev özlemi çeken, gece korkan çocukların zaman zaman yanında yattığını söylese de sonra “İtiraf ediyorum” diyerek 10 yaşından beri erkeklere ilgi duyduğunu, çocuklarla ‘dayanamayıp ilişkiye girdiğini’, tedavi olmak istediğini anlattı.

Çocuklara cinsel içerikli film izletmediğini, hayvan belgeseli gösterdiğini savundu. Öğretmenin eşi H.B. de KAİMDER’in evinde birlikte kaldıklarını, bir süre sonra eşinin kendisiyle cinsel ilişkiye girmediğini, bu nedenle 2014’ün son ayında ayrıldıklarını ifade etti. Çocuklar, öğretmenin değişik tarihlerde gece odalarına gelerek kendilerine tecavüz ettiğini ve istismarda bulunduğu anlattı ve o tarihte, 6’ncı ve 7’nci sınıfta olduklarını ifade etti. 1 çocuğun da cinsel içerikli film izlettirilerek istismara uğradığı belirtildi.

Karaman’daki iddiaların araştırılması için MHP ve HDP’nin verdiği önergelerde oy çokluğu sağlandı. Fakat AK Partili Meclis Başkanvekili Ahmet Aydın ‘reddedildiğini’ açıkladı. İkinci oylamada önerge AK Partililerin takviye oylarıyla reddedildi. Daha sonra dört partinin grup başkan vekilleri bir araya geldi. Varılan mutabakat çerçevesinde ortak bir araştırma önergesi verileceği ve görüşülerek araştırma komisyonu kurulacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın