29 Haziran 2021

Tarım arazileri su altında kaldı!

Tarım arazileri su altında kaldı! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Erdin Bircan, her sene yaşanan Tunca nehri taşkınlarını yerinde incelerek, acil önlem alınması gerektiğini belirterek, “Nehir yataklarının temizlenmesi gerekiyor tek çözüm bu” dedi.

Tarım arazileri su altında kaldı! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan Tunca nehrinde ve taşkının vurduğu köylerde incelemelerde bulundu. Tunca Köprüsünün ulaşıma kapandığını belirten Bircan, “Her sene aynı görüntülerden ve aynı mağduriyetten bıktık” diye konuştu. Bölgede çekim yapan CNN Türk ekibi ile incelemelerde bulunurken Tunca’ya düşen bir köpek de son anda kurtarıldı.

Taşkının etkili olduğu Edirne’ye bağlı Değirmenyeni Köyüne de giden Bircan burada zararın boyutlarını inceledi.  Değirmenyeni- Avarız arasındaki ulaşıma kapanan yolu da CNN Türk ekibi ile birlikte inceleyen Bircan, burada taşkınla ilgili CNN Türk’e açıklamalarda da bulundu.

Akşam Değirmenyeni köyünde vatandaşlarla bir araya gelerek, zararı ve yaşananları konuşan Bircan’a Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu da eşlik etti. Bircan her sene yaşanan mağduriyetin ancak nehir yataklarının temizlenmesi ile en aza indirilebileceğini ifade ederek, “Köyümüzde tarım arazilerinin bir kısmı su altında kaldı. Vatandaşlarımız çok dertli” ifadelerini kullandı.

Bircan ve Gaytancıoğlu daha sonra Edirne Avarız köyüne geçerek geçmiş olsun ziyaretinde bulundu ve vatandaşların sorunlarını dinledi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın