7 Haziran 2021

Su Sorunu İçin Açıklama!

Su sorunu

Su sorunu için açıklama! Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, şehirde özellikle son günlerde sık sık gündeme gelen musluk suyundaki koku ve rengin insan sağlığına zararlı olmadığını ifade etti.

Su sorunu için açıklama! Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında, sudaki değişikliğin içme suyunun temin edildiği barajdaki su seviyesinin düşüklüğünden kaynaklandığını söyledi. Kesimoğlu konuşmasında kendisinin de aynı suyu kullandığının altını çizdi.

“Su Çamurlu Değil Manganlı!”

Musluklardan akan suyun çamurlu değil, manganlı olduğunu belirten Kesimoğlu, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: “Ağaç köklerinden olan atıklardan oluşmuş çökeltiden kaynaklanan bir renk. Bunu dengeleyebilmek için bir takım teknik yaklaşımlar söz konusu. Yıllardan beri kanayan yara olan su konusunda çok ciddi çalışmalar yaptık. Vatandaşlarımız haklı olarak sosyal paylaşım sitelerinden ‘Çamurlu su akıyor’, ‘Çamaşırlarımızı yıkayamıyoruz’, ‘8 aylık bebeğimiz var, banyo yaptıramıyoruz’ gibi düşünceleri paylaşıyorlar ve çok da haklılar. Ancak suyun insan sağlığı açısından bir sıkıntısı yok. Kırklareli Barajı ekonomik ömrünü tamamlamış bir barajdır. Artık biz suyumuzu başka bir barajdan almalıyız, bu baraj da Armağan Barajı’dır.” Barajdan gelen suyun kalitesinden Devlet Su İşleri Müdürlüğünün sorumlu olduğunu ifade eden Kesimoğlu, içme suyunun rengine ve kokusuna rağmen Avrupa standartlarında olduğunu sözlerine ekledi.

“Herkes Zarar Görüyorsa Ben de Zarar Görüyorum”

Suyla ilgili belirli aralıklarla ölçümlerin yapıldığını belirten Kesimoğlu, “İlave boru yaparak suyumuzu barajdan üst seviyeden alacağız. Şimdilik bu tedbirler suyumuzun kalitesi artacak. Biz bu sorunu kesinlikle çözeceğiz. Benim evime özel bir şebeke hattı bağlanmadı. Herkes zarar görüyorsa ben de zarar görüyorum, sağlıklıysa da ben de sağlıklı bir su kullanıyorum. Ben de bir babayım ve insanım. Biz gece gündüz demeden bu sorunu çözmek için çalışıyoruz. Benim elimde sihirli bir değnek yok ki.” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın