7 Haziran 2021

Su kesintilerinin önüne geçilecek!

Su kesintilerinin önüne geçilecek

Su kesintilerinin önüne geçilecek Çorlu içme suyu inşaatı temel atma töreni yapıldı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yatırımlarından olan ve Çorlu’da içme suyu isale hattı, depo ve terfi merkezlerini içeren projenin, temel atma töreni gerçekleştirildi.

Su kesintilerinin önüne geçilecek! Çorlu Kazımiye Mahallesi Bahçelievler Su Terfi Merkezi’nde düzenlenen törene Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, Çorlu Belediye Başkan Yardımcıları Erdoğan Demirci ve Ahmet Sarıkurt, TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa, daire başkanları, birim müdür ve yetkilileri ile davetliler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan temel atma töreninde daha sonra protokol konuşmaları yapıldı. TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa yapmış olduğu konuşmasında, Çorlu içme suyu isale hattı, depo ve terfi merkezleri ile TESKİ’nin Çorlu’da gerçekleştirdiği yatırımları içeren bilgiler aktardı.

“Su savaşları çıkacak”

Daha sonra kürsüye gelen Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan törende yaptığı konuşmada suyun önemine değinirken, “Yakın gelecekte dünyada su savaşlarının çıkacağı konuşuluyor. Bu yüzden su sarfiyatı konusunda mutlaka büyük önlemler almamız gerekiyor. Avrupa su sarfiyatının önüne geçebilmek için çok önemli girişimlerde bulunuyor. Bunların başında da yüksek su fiyatları geliyor. Elimizi yıkarken bile gereksiz yere çok fazla su harcıyoruz. Çorlu Belediyesi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ işbirliği ile Çorlu’da ki yatırımlar hızla tamamlanıyor ve ihtiyaçlar hızla gideriliyor. Önümüzdeki dönemde de yatırımların tamamlanacak. Çorlu içme suyu isale hattı, depo ve terfi merkezlerini içeren projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Su kesintilerinin önüne geçilecek

Başkan Baysan’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise içme suyu isale hattı, depo ve terfi merkezlerini içeren projenin hayata geçmesinden mutlu olduğunu belirtti. Başkan Albayrak, bahse konu alanda kurulan ve yaklaşık olarak 2 buçuk milyon liralık harcamanın ardından alınan jeneratörler ile su kesintilerinin önüne geçeceklerini ifade etti ve tesisin Çorlu’ya hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirirken, tesisin temeline ilk beton dökümü yapıldı. Yaklaşık 12 milyon Türk Lirası ihale bedelli olan Çorlu içme suyu isale hattı ile depo ve terfi merkezinin inşaatının bir yıl süresi içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Proje kapsamında 22034 metre içme suyu hattı; 6000, 5000 ve 3000 metreküp hacimli olmak üzere 3 adet servis deposu, 2 adet yeni terfi merkezi, 7 adet kuyu binası ile 2 adet mevcut terfi merkezi revizyonu ve ayaklı su deposu tamiratı yapılacak.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın