3 Temmuz 2021

SU GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ

Kırklareli Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan eğitim programıyla belediye personellerine, muhtarlara  ve köylere hizmet götürme birliği üyesine “Su Güvenliği Eğitimleri” verildi. 

Her bir vatandaşın, sağlıklı ve güvenli içme suyuna ulaşabilme hakkı olduğu temiz ve güvenli içme – kullanma suyu konusunda 04.11.2015 tarihli İl Hıfzıssıhha Kurulu kararına istinaden, Kırklareli ili e ve ilçelerinde yaşayan vatandaşların daha sağlıklı, temiz ve güvenilir içme – kullanma suyuna ulaşabilmesi amacıyla Belediye yetkililerine ve Muhtarlara; sağlıklı su ve özellikleri, mevzuat, kaynak, depo ve kaptajların asgari şartları, suyun dezenfeksiyonu ve klorlaması, su ile bulaşan hastalıklar konularını içeren eğitimler verildi.

Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından, Kırklareli Merkez ilçe dahil 8 ilçede düzenlenen eğitimlerde, 152 muhtar, 16 belediye çalışanı ve köylere hizmet götürme birliği üyesine eğitim verildi.

Eğitimlerde, “Su Kesintisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler, %1’lik Klor Solüsyonu Nasıl Hazırlanır?, Damacana Suları Satın Alırken dikkat Edilmesi Gerekenler ve Damacana Pompa Temizliği Nasıl Yapılır?” konularını içeren el broşürleri dağıtıldı. 

Bir cevap yazın