16 Ocak 2021

Soru Kitapçığı’nda CHP Şıkkı!

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Açıköğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümünde zorunlu olarak okutulan Sağlık Sigortacılığı ders kitabında önemli bir ayrıntıya dikkat çekti. Konu ile ilgili İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’na önerge verdi.

CHP’li Gaytancıoğlu şunları kaydetti;

“Sağlık Sigortacılığı ders kitabına göre özet sonrası sorular içerisinde CHP, sivil toplum kuruluşu olarak ifade ediliyor. Buna göre Sağlık Sigortacılığı açıköğretim kitabındaki özet sonrası sorular içerisinde şu ifadeler yer almış:

“Soru 8 : Türkiye’de GSS uygulamasına (Genel Sağlık Sigortası) en fazla karşı çıkan sivil toplum kuruluşu aşağıdakilerden hangisidir?

a.       ABSAM

b.       Türk Hemşeriler Derneği

c.       Sağlık-Sen

d.       CHP

e.       TTB “

Buna göre bir parti nasıl Sivil Toplum Kuruluşu olarak kabul edilebiliyor.  Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK tarafından kurulan Cumhuriyet Halk Partisi her zaman hakla iç içe olmuş, projelerini halk için geliştirmiş “halkçı” bir siyasi partidir. Ne var ki; CHP’nin soruda sivil toplum kuruluşu olarak tanımlanması AKP iktidarının yürüttüğü algı operasyonunun bir parçasıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU için kullandığı çirkin, siyasi adaba sığmayan “Genel Müdür” ifadesinin bir yansımasıdır.

Başta Milli Eğitim Bakanlığı olmak üzere Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı ile üniversiteler AKP zihniyetine teslim edilmiştir. Hal böyle olunca da bu zihniyetin yansıması her alanda karşımıza çıkmaktadır.

AKP, CHP’nin politikasını öğrencilere yanlış aktarmaktadır. Sınav sorularında CHP, bir sivil toplum kuruluşu olarak ifade ediliyorsa, ders anlatım sürecinde bir siyasi parti olarak CHP politikaları öğrencilere nasıl aktarılıyor? Tipik AKP kurnazlığıyla, öğrencilerin zihninde “toplumdan” ve “kültürden” uzak bir CHP algısı yaratılmaya çalışılıyor. “Ey AK zihniyeti, elini CHP’den ve öğrencilerden” çek diyoruz.”

Ekte metin ve önergeler tarafınıza sunulmuştur.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın