15 Nisan 2021

SON DAKİKA!.. POL-NET ÇÖKTÜ!..

Son dakika pol-net çöktü

Son dakika pol-net çöktü

Son Dakika!.. POL-NET çöktü!.. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün pasaport işlemlerini yaptığı POL-NET bilgisayar sisteminde dün akşam meydana gelen ve 6.5 saatte giderilen arıza, sabah saatlerinde tekrarladı. Bu nedenle Avrupa’ya giriş-çıkışların yapılamadığı Kapıkule Sınır Kapısı’nda 6 kilometrelik TIR kuyruğu, sistem arızası nedeniyle 10 kilometreye uzadı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün pasaport işlemlerini yaptığı POL-NET bilgisayar sistemi dün akşam 19.00 sıralarında veri tabanındaki arıza nedeniyle kullanılamadı. Yaklaşık 6.5 saat süren arıza nedeniyle güm gümrüklerde yoğunluk oluştu. Avrupa’ya açılan ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı sınır kapılarında da giriş-çıkış işlemleri 01.30’a kadar yapılamadı. Kapıkule Sınır Kapısı’nda arıza nedeniyle Bulgaristan’a çıkış yapmak isteyen TIR araçları yaklaşık 6 kilometre kuyruk oluşturdu. POL-NET sisteminin sabah saatlerinde yeniden arızalanması üzerine gümrüklerdeki yoğunluk artarken, Kapıkule Sınır Kapısı’ndaki TIR kuyruğu da 10 kilometreyi geçti. Bulgaristan’a açılan diğer sınır kapısı olan Hamzabeyli de ise kuyruk 3 kilometreyi buldu.

Bulgaristan’a çıkış yapmak için kuyrukta bekleyen TIR sürücüleri sıranın kendilerine gelmesini bekliyor. Ancak sürücülerin tedirgin olduğu başka bir husus daha var. Tır sürücüleri araçlarına izinsiz Suriyeli kaçakların binmesinden endişe ettiklerini ifade ediyorlar.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın