27 Kasım 2020

Son dakika! Özgür Kaya’dan açıklama!

son-dakika-ozgur-kayadan-aciklama

Son dakika! Özgür Kaya’dan açıklama! Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Kaya, adaylık oylaması öncesi açıklamada bulundu.

Son dakika! Özgür Kaya’dan açıklama! 16 Ekim’de Cumhuriyet Halk Partisi Üyeleri de sandığa gidecek ve Lüleburgaz’ın Belediye Başkan Adayı’nı belirleyecek. Murat Gerenli, Özgür Kaya, Koray Şentürk, Hakan Dedeoğlu, Gökhan Serdar Özcanlar ve Hasip Turhan Gülaçar aday adayı olarak sandıkta üyelerin karşısına çıkacak.

Genel Merkez’den yapılan eğilim yoklaması kararının ve sadece ilçe merkezindeki üyelerin oy kullanacağının ifade edilmesinin ardından, Cumhuriyet Halk Partisi Lüleburgaz Belediye Başkan Aday Adayı Özgür Kaya açıklama yaptı.

İşte Özgür Kaya’nın açıklaması:

CHP Lüleburgaz Belediye Başkan Adaylığı oylamasına giderken, Kendi siyasi menfaatleri için Lüleburgaz’ı ve Cumhuriyet Halk Partisini dizayn etmeye çalışanlar, köylülere oy hakkı vermeyerek siyasi emellerini gerçekleştirmeye çalışıyorlar. Bizler ise Yaklaşık 10 yıldır işçiyi, emekçiyi, köylüyü yok sayanlarla, onları görmezden gelen bu anlayışla dün mücadele ettiğimiz gibi bugün de mücadele etmeye devam edeceğiz.

“Köylü Milletin Efendisidir” diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinde köyün ve köylünün önemini anlamayanların ve köylünün oy kullanmasına karşı çıkanların ne Cumhuriyet Halk Partisine ne de bu ülkeye bir faydası olmaz, olmayacaktır.

Bizlerin yaklaşık 10 yıllık siyasi mücadelemizde başardığımız her şey, işçilerin ve köylülerin desteğiyle gerçekleşmiştir ve bizler işçilerin köylülerin temsilcisi olduğumuzu ve onların desteği ile siyasette yükseldiğimizi hiç bir zaman inkar etmedik saklamadık ve bununla gurur duyduk.

Köylülerin sayesinde büyüyüp para kazanan avukat, doktor, mühendis olanlar ve köylülerin desteği ile siyasette var olanlar köylüyü yok saymanın onları oy hakkından mahrum etmenin cevabını Türk köylüsünden mutlaka alacaklardır. Bugün bizim iki kanadımızdan birisini kırarak yükselmemizi engellemeye çalışanlar köylülerin oy kullanmasını engellemek için ellerinden geleni yapıyor. Siyasi ayak oyunlarıyla önümüze tuzaklar kuruyorlar.

Onlar hangi tuzakları kurarlarsa kursun hangi entrikaları yaparlarsa yapsınlar, şunu bilmiyorlar ki, bu milletin efendisi olan köylüler tıpkı 1919’da Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde olduğu gibi tüm bu tuzakları boşa çıkaracak ve bu ülkeye eşitliği, özgürlüğü ve adaleti mutlaka getirecekler.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın