27 Kasım 2020

Son Dakika! Emin Halebak İstifa Ediyor!

Son Dakika! Emin Halebak İstifa Ediyor! Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak istifa ediyor. 4 dönemdir Lüleburgaz Belediyesi Başkanı olarak seçilen Emin Halebak istifa edecek.

Son Dakika! Emin Halebak İstifa Ediyor! Erken seçim kararının ardından tüm yurtta olduğu gibi Lüleburgaz’da da seçim hareketliliği başladı. Erken seçim kararının ardından tüm gözler Yüksek Seçim Kuruluna çevrilmişti. Kuruldan yapılan açıklamada, 24 Haziran 2018’de gerçekleştirileceği açıklanan erken seçimde aday olabilmek isteyen kamu görevlileri ile Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının istifa etmek zorunda oldukları tarih 26 Nisan olarak açıklandı.

Emin Halebak istifa ediyor! 

24 Haziran’da yapılacak olan milletvekili genel seçiminde aday adayı olmayı düşünen il, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyelerinin 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar görevlerinden istifa etmiş olmaları gerektiği öğrenildi. Tüm bu seçim hareketliliği içinde Lüleburgaz’da da sürpriz bir gelişme yaşandı. 4 dönemdir Lüleburgaz halkı tarafından seçilerek kente hizmet eden Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak‘ın milletvekilliği için görevinden istifa edeceği öğrenildi.

Tüm bu gelişmeler doğrultusunda Emin Halebak‘ın konuyla ilgili yapacağı açıklama merak konusu oldu. Ankara’daki kulislerden edindiğimiz bilgilere göre erken seçim faaliyetleri kapsamında başka isimlerin de milletvekili için aday olabileceği bilgisine ulaşıldı.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın