29 Haziran 2021

Sokaktaki Can Dostlara Mama Desteği!

Sokaktaki Can Dostlara Mama Desteği! Kırklareli Belediyesi zorlu kış şartlarında sokak hayvanlarını da unutmadı.

Geçici Hayvan Barınağı ile Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği işbirliğinde yürütülen çalışmalar kapsamında besleme odaklarına ve yeni kurulan “Köpek Evlerine” mama bıraktı.

Sokaktaki Can Dostlara Mama Desteği! Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede düşmesi ile birlikte harekete geçen Kırklareli Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi personeli ve Kırklareli Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği üyeleri sokak hayvanlarının yardımına koştu.

Besleme odakları ve köpek evlerine konulan mamalar ile sokak hayvanlarının besin ihtiyacını karşılayan ekipler vatandaşlarında takdirini kazandı.

Her canlının yaşam hakkına sahip olduğunu belirten Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Hava şartları sokaktaki can dostlarımızı da olumsuz yönde etkiliyor. Bizlerde bu konuda sokaktaki can dostlarımızın beslenme ve barınma ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu konu da bize destek olan hayvan sever dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Halkımızın da evlerinin önüne bırakacakları yiyecekler ile bize destek olacaklarına inanıyorum.” dedi.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın