16 Nisan 2021

ŞOK: “İBN’İ SİNA VE FARABİ KAFİRDİR!..” DEDİ

İbn'i Sina ve Farabi kafirdir

İbn'i Sina ve Farabi kafirdir

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, yayınladığı konuşmasında, İbn-i Sina ve Farabi’nin kafir olduğunu öne sürdü.

Cübbeli Ahmet “Gökleri Allah’ın yok etmesini mümkün görmüyorlar. Kuranda ‘Allah her şeye kadirdir’ diye ayet var. İbn-i Sina, Farabi cahil değil, allame cihan, kuranı mı bilmeyecek? Akıl süzgecinden geçiriyor. İşi akla dayattığı için kafayı yemişler” dedi.

“Farabi’leri, İbn-i Sina’ları, İmam Gazali’nin kafir saydığı nokta ne?” diye soran Cübbeli Ahmet, “Kıdem-i Alem. Yani evveli yoksa bu alemin, sonradan yok olması da imkansızdır. Bir şeyin evveli yoksa o kendi kendine var demektir. İslam’a göre kendi kendine var olan tek şey Allah’tır” diye konuştu.

“İBN’İ SİNA’LARI MÜSLÜMAN SAYANLAR!..”

Cübbeli Ahmet ayrıca yayınladığı “İbn-i Sina’ları Müslüman sayana şaşılır, kamil Müslüman sayana daha şaşılacak durumdadır” başlıklı videosunda “Şuanda İbn-i Sina’yı, Farabi’yi Müslüman bilenler çoğunluktur. Ancak İmam Gazali’yi bilen bu işi biliyor. Bazı Müslüman geçinenler, İlahiyat’ta görevli profesörlerin çoğuna sorsan İbn-i Sina çok Müslüman ve mübarek. Çünkü kafaları uyuyor. Akıl ve mantık ya… Süzgeçten geçiriyor ya bunlar, elekten geçerken kendileri yukarıda eleğin üstünde takılıyorlar aşağıya geçemiyorlar.  Göklerin yerlerin yok olması mümkün değil dediğinde bunu Allah yok edemez demiş oluyorsunuz. Bu Allah var etmedi ki yok olsun anlamına geliyor. Ayet hadiste yok olacağı bildirilirken inkar edince kafir oluyor.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın