28 Kasım 2020

Şeker vatandır, vatan satılamaz!

Şeker vatandır, vatan satılamaz

Şeker vatandır, vatan satılamaz! Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Çorum sorumlusu Erdin Bircan Çorum’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı Şeker Mitingi öncesi çalışmalar yapmak üzere Çorum’a gitti.

Şeker vatandır, vatan satılamaz! CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan CHP’nin büyük şeker mitingi öncesi Çorum’a giderek hazırlıkları yerinde inceledi.

Erdin Bircan, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ve Çorum Milletvekili Tufan Köse ile birlikte CHP Çorum İl Başkanlığında basın toplantısı düzenleyerek, şeker fabrikalarının satılma kararının yanlışlığını bir kez daha vurguladı.

“AKP sağlığımızla oynamak istiyor” diyen Bircan şeker fabrikalarının satılmasının pancar şekerini yok edeceğini vurguladı. “AKP dev şirketlerle anlaşarak, ülkemizi kanserojen nişasta bazlı şekerin ana vatanı yapmak için and içmiş. Şeker fabrikaları satılırsa pancar üreten çiftçi, nakliyeci, fabrikadaki işçi kaybedecek.

Tüm toplumumuzun sağlığı yok edilecek, bir tek dev şirketler kazanacak” diyen Bircan şekerin vatan meselesi olduğunu bir kez daha ifade etti.

Bircan, Cumartesi günü Çorum Merkez Saathane Meydanında saat 11.00’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük şeker mitingine tüm yurttaşları davet ederek, “Parti olarak tüm şeker fabrikalarına gittik.

Buralarda halkımızla AKP’nin şeker fabrika satışı kararının yanlışlığını anlattık. Cumartesi günü de Çorum’da halkımızla şeker vatandır, vatan satılamaz diyeceğiz” dedi. CHP’li Bircan Çorum merkez ve ilçeleri de gezerek yurttaşlarla bir araya gelecek.

[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın