3 Temmuz 2021

ŞEHİT AİLESİNDEN KESİMOĞLU’NA TEŞEKKÜR

Kırklareli Belediye Meclisinin Ocak ayı toplantısında aldığı karar ile bazı sokakların isimleri şehit isimleri ile değiştirilmişti. Alınan karar sonrası Karakaş Mahallesi Uzun Sokağı’na ismi verilen Şehit Jandarma Kıdemli Çavuş Yıldırım Akbulut’un eşi Pelin Akbulut ve oğlu Barlas Akbulut, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kırklareli Belediye Başkanlığından alınan bilgiye göre, şehit eşi Pelin Akbulut, alınan kardan dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını  belirterek, “Alınan bu kararı duyduğumuzda çok duygulandık ve büyük mutluluk yaşadık. Eşimin isminin bu şekilde yaşatılacak olması bizi ayrıca onurlandırdı.Bu kararın alınmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu’na, meclis üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’da, aldıkları bu karar sonrası vatandaşlardan ve şehit ailelerinden çok güzel geri dönüş aldıklarını sözlerine ekleyerek, “Ocak ayı meclisimizde aldığımız karar sonrası vatandaşlarımızdan ve şehit ailelerimizden çok olumlu tepkiler aldık. Bu gelen tepkiler bizi çok mutlu etti. Biz sürekli olarak şehit ailelerimiz ile irtibat halindeyiz. Şehitlerimizi unutturmamak için isimlerini ölümsüzleştirmek, onları her zaman hatırlamak için belirlediğimiz sokaklara isimlerini verdik. Şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum’’ dedi.

Bir cevap yazın