28 Haziran 2021

Sakızköy Karantinaya Alındı! Valilik’ten Açıklama!

kirklareli-valiliginden-kamuoyuna-aciklama

Sakızköy Karantinaya Alındı! Valilik’ten Açıklama! Kırklareli Valiliği tarafından yapılan açıklamada alınan kararların 15.11.2020’den itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Karantinaya alınan yerlerle ilgili Kırklareli Valiliği’nden şu önemli bilgilendirme yapıldı: “Çin Halk Cumhuriyetinin Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19) salgınından ülkemizi ve vatandaşımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 26. Maddesine istinaden toplanmış olup, mezkur kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1.Merkez İlçe … Apartmanı’nın, 2. Lüleburgaz ilçesine bağlı Sakızköy’ün, 3. Babaeski ilçesi … Apartmanı’nın, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 15.11.2020 tarihinden 29.11.2020 tarihine kadar karantinaya alınmasına, Bu kapsamda; yukarıda belirtilen düzenlemelere aykırı hareket edenler hakkında Türk Ceza Kanununun 195. maddesi uyarınca yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına oy birliği ile kara verilmiştir.

Kurul Başkanı Vali Osman Bilgin

Bir cevap yazın