4 Temmuz 2021

RAMAZAN FIRAT’IN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

Lüleburgaz’da boynundan aldığı bıçak darbesiyle evinde ölü olarak bulunan Kırklareli Üniversitesi öğrencisi 20 yaşındaki Ramazan Fırat’ın ölümü sırrını koruyor.

Olayla ilgili olarak; Soruşturma kapsamında ev arkadaşları Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş gözaltına alındığı, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüphelilerin gece 03.00’e kadar birlikte oturduklarını daha sonra ise uyudukları bildirildi.

Pazar günü öğle saatlerinde uyandıklarında salonda Ramazan Fırat’ı yerde hareketsiz gördüklerini öne süren 3 arkadaş, gece de herhangi bir ses duymadıklarını anlattı.

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 2 gündür gözaltına tutulan öğrencilerin arkadaşlarının ölümüyle ilgili herhangi bir bilgi vermediği ve sadece ‘sabah ölü bulduk’ dedikleri öğrenildi.

CENAZESİ BUGÜN TOPRAĞA VERİLDİ

Ramazan Fırat’ın cenazesi memleketi Adıyaman’da defnedildi. Adıyaman Bölükyayla Beldesi, Bölükyayla Cami’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Belde Merzarlığı’nda toprağa verildi. Memleketi Adıyaman’da toprağa verilen gencin babası, “Oğlumu bıçakla kuzu gibi kesen katillerinin asılmasını istiyorum” dedi.

AİLESİNDEN “İNTİHAR SÜSÜ VERDİLER” İDDİASI

Öte yandan, Ramazan Fırat’ın kuzeni Mehmet Sait Fırat olayın aydınlatılmasını istediklerini söyleyerek, intihar süsü verildiğini iddia etti. 3 şahsın gözaltında olduğunu, 1 şahsın ise henüz yakalanamadığını söyleyen Mehmet Sait Fırat, konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Fırat’ın dayısı Mehmet Fırat ise iddiasıyla güne damgasını vurdu. Yeğeninin kimliğinden dolayı öldürüldüğünü iddia eden dayısı “Yeğenim Ramazan’ın ülkücü gençlik tarafından işkence edilerek katledilmesi Ege Üniversitesi’nde yaşanan olaylarda öldürülen Fırat Çakıroğlu davası ile bağlantılıdır” dedi.

Bir cevap yazın