3 Temmuz 2021

POLİSİMİZ HAYATINI KAYBETTİ!..

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 39 yaşındaki polis memuru Mehmet Kırcan hayatını kaybetti. Mehmet Kırcan Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördü. Ancak tedavilere rağmen Mehmet Kırcan hayatını kaybetti.

Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 39 yaşındaki polis memuru Mehmet Kırcan hayatını kaybetti. Mehmet Kırcan Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavi gördü. Ancak tedavilere rağmen Mehmet Kırcan hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden polis memuru Mehmet Kırcan için, Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Mehmet Kırcan için düzenlenen törene, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Belediye Başkanı Emin Halebak, İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca, Oda Başkanları, STK temsilcileri, mesai arkadaşları, merhumun çok sayıda yakın dostu ve akrabası katıldı.

Törende Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürü Ali Koca bir konuşma yaptı. Koca yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı; “Bugün Mehmet Kırcan’ı son olarak görev yaptığı yerden defnedileceği ebedi istirahatgahına uğurlamak üzere toplanmış bulunuyoruz.  Meslektaşımız, lösemi hastalığı ile ilgili 2008 yılından beri tedavi görmekte olup, 2015 yılı Haziran ayından itibaren “B Hücreli Akut Lösemi”  tanısı ile ilk önce Edirne Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, akabinde de ilik nakli ve tedavi süreci için sevk edildiği Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji Servisi’nde tedavi görmekteydi.  Bu değerli meslektaşımızı zamansız ebediyete uğurlamak bizleri çok derinden üzmektedir. Son olarak hastaneden izinli geldiğinde bile işyerine uğrayarak biz meslektaşlarıyla hasret giderdi. Kendisini tanıyan herkesin çok sevdiği bir arkadaşımızdı ve çalışma arkadaşları arasında da işine bağlılığı, çalışkanlığı, dürüstlüğü, sıcakkanlılığı ve güler yüzlülüğü ile öne çıkmaktaydı. Başarıyla ve gururla devam ettirdiği mesleğinde, altından kalkamadığı hiçbir görev olmamış, tertemiz siciliyle arkadaşları arasında da iyi bir örnek teşkil etmiştir. Merhum meslektaşımızın muhterem ailesi! Tabi ki her ölüm büyük bir acı, büyük bir kayıptır. Ancak bazı ölümlerde acı, hüzün, ıstırapla birlikte gurur ve onurda beraberinde gelir. Kendisiyle çalışmış olmaktan onur duyan biz mesai arkadaşları gibi, arkasında böyle bir geçmiş bırakan biri için siz daha fazla onur ve gurur duyabilirsiniz. Sizler artık başta İl ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz olmak üzere tüm Emniyet Teşkilatına emanetsiniz. Nerede ve ne zaman olursa olsun en ufak ihtiyaç veya sıkıntınızda yanınızda olacağımızı, kapımızın sizlere her daim sonuna kadar açık olacağınızı bilmenizi isterim. Bu duygu ve düşüncelerle meslektaşımızı ebediyete uğurlarken, kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına, mesai arkadaşlarına, tüm Emniyet Teşkilatımıza ve milletimize başsağlığı diliyorum. Allah sabırlar ihsan eylesin. Sevenlerin seni hiçbir zaman unutmayacak. Ruhun şad, mekanın cennet olsun”

Ali Koca’nın konuşmasının ardından merhum Mehmet Kırcan’ın cenazesi, dualarla memleketi Edirne Uzunköprü’nün Elmalı Köyü’ne defnedilmek üzere gönderildi.

Bir cevap yazın