14 Nisan 2021

PKK’YA AĞIR DARBE!..

PKK'ya ağır darbe

PKK'ya ağır darbe

Askerlerimizden vatan haini kalleş terör örgütü PKK’ya ağır darbe!.. Tunceli’de düzenlenen operasyonlar sırasında, örgütün bölgedeki önde gelen isimlerinden “Ozan” kod isimli Sedat İncesu, “Ferhat Zagros” kod adlı Hüseyin Ertürk ve “Roza Dersim” kod adlı Dilek Günenç öldürüldü.

Tunceli, Erzincan, Sivas ve Karadeniz bölgesinin 2 numaralı ismi olan ‘Ozan’ kod isimli Sedat İncesu, Ovacık İlçesi Aşağıtorunoba Jandarma Karakolu’na yapılan saldırı ardından çıkan çatışmada öldürüldü. Bölgede geçen hafta çıkan çatışmada 5 PKK’lı terörist ile birlikte öldürülen Sedat İncesu’nun PKK’nın sözde ‘Dersim eyalet koordinatörü’ olduğu ifade edildi.

ERKEK VE KADIN SORUMLULARI DA ÖLDÜRÜLDÜ

Kutuderesi mevkisinde gerçekleştirilen operasyonda öldürülenlerden birinin örgütün “Dersim eyaleti doğu cephesi erkek sorumlusu” Ferhat Zagros kod adlı Hüseyin Ertürk olduğu belirtildi. Öldürülen “Roza Dersim” kod adlı Dilek Günenç’in de örgütün “Dersim eyaleti doğu cephesi kadın sorumlusu” olduğu açıklandı.

13 TERÖRİST ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Kentte, 16 Ekim’de il merkezine bağlı Kutudere bölgesinde güvenlik güçlerince başlatılan hava harekatı ve sonrasında karadan devam eden operasyonda, 6’sı kadın 13 terörist öldürülmüş, bir kadın terörist ise yaralı ele geçirilmişti.[facebook][tweet][Google]

Bir cevap yazın