28 Haziran 2021

Pınarhisar’da doğalgaz depo çalışması!

pinarhisarda-dogalgaz-depo-calismasi

Pınarhisar’da doğalgaz depo çalışması! Pınarhisar’da doğalgaz çalışması ile ilgili Belediye Başkanı İhsan Talay açıklamada bulundu. Talay doğalgazın hanelere ulaşacağı tarihi de söyledi.

Doğalgaz dolum istasyonu çalışmasını yerinde inceleyen Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, doğalgaz çalışmasıyla ilgili şu bilgilere yer verdi: “Doğalgaz CNG Dolum istasyonu (depo) çalışmalarımız başladı. Söz verdiğimiz gibi Pınarhisar’ımızı Doğalgazla tanıştıracağımız ilk etabımızda sona yaklaşıyoruz.

Dolum tesisi kül ve atık bırakmayacak

İnşaat aşaması başlattığımız CNG Dolum istasyonu; CNG ile kömür ve fuel-oilin yarattığı sorunlar yaşanmamakla beraber eleman tahsisi ve kirlilik gibi problemler görmeyecek. Kül ve atık bırakmayacak dolum tesisimiz koku ve ses yapmaz ve bu durumda mahalle sakinlerimizi rahatsız etmeyecektir.

5000 m3 kapasiteli kullanım ihtiyacına göre 3000 m3 e kadar düşebilen bir istasyon olmakla beraber 4 adet Tır sığabilecek genişlikte bi istasyon platformu kurulacak ve herhangi bir kesinti yaşanmadan gaz aktarımı sağlanacak.

15 Kasım’da doğalgaz hanelere ulaşacak

Tırlar gaz tüpleri ile dolu olacak. Tüplerden borular vasıtasıyla direk ana hatta oradan da abonelere yani hanelere gaz transferi sağlayacağız. Yaklaşık 20 gün içinde bitirmeyi hedeflediğimiz istasyonumuzla Doğalgazdaki çalışmalarımızın ilk etabımızı bitirmiş olup 15 Kasım da doğalgazı hanelerimize ulaştıracağız. Her şey Pınarhisar için” dedi.

Bir cevap yazın