28 Haziran 2021

Pınarhisar’da Çiftçi Parkı Açıldı! 

pinarhisarda-ciftci-parki-acildi

pinarhisarda-ciftci-parki-acildi

Pınarhisar’da Çiftçi Parkı Açıldı! Pınarhisar’da Çiftçi Parkı açılışı gerçekleştirildi. Açılışı gerçekleştiren Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay açıklamada bulundu.

Belediye Başkanı İhsan Talay şu açıklamayı yaptı: “Toprağı işleyen çiftçilerimizin, üretimin sürekliliğinin olduğu tarımın ülkemizde çok büyük ekonomik, sosyal ve stratejik bir önemi ve değeri var. Kalkınma yolunun tarımdan geçtiği ülkemizde, çiftçimizi güçlendirmek işleyişini kolaylaştırmak bizlerin asli görevidir.

Çiftçi Parkı kuruldu

“Milli ekonominin temeli tarımdır” diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözünü de göz önünde bulundurarak İlçemize ‘Çiftçi’ parkımızı kurduk. Çiftçi parkımız çiftçimize kolaylıklar sağlayacak donanımlara sahiptir. 200 metre kare alana sahip olan parkımıza. Kır çeşmesinden 1700 metre temiz su hattı çekildi. Çevre yolu geçiş güzergahına 100 metre 150 çelik çekme boru hattı döşendi.

15 tonluk su deposu

Kır çeşmesinde boşa akan suyu ana dereye bağladık. 16 metre karelik alana 2 katlı su deposu ve makine dairesi yapıldı. Su kesintisi sırasında Çiftçilerimiz mağdur kalmaması için 15 tonluk su deposu konuldu. Suda iyi bir verim alanı bilmesi için 10 bar çif dik motorlu ve 500 litrelik basınç tankı ile hidrofor sistemi kuruldu. 200 metre karelik alana beton dökümü yapıldı.

3 ayrı temizlik hattı ve dolum hattı oluşturuldu. 3 Adet temizlik pompası konuldu. Zirai atık konteyneri yapıldı. Aydınlatmalar, kamera sistemleri ve projektör ile çiftçi parkımız hazır. Çiftimize ve Pınarhisar’ımıza Hayırlı olsun. Her şey Pınarhisar için Pınarhisar Gelişiyor.” dedi.

Bir cevap yazın